ARTVİNLİLER AYAKTA, ARTVİN´E POLİS VE ASKER YIĞINAĞI YAPILIYOR

15.02.2016
ARTVİN´İN ÜSTÜNDE KARA BULUTLAR DOLAŞIYOR, ARTVİNLİLER DOĞASINI KORUMAK İÇİN MADEN SAHASINA GİDEN YOLU 1000 KİŞİ İLE KAPATTI. Halk doğal yaşam alanını devletten korumak için nöbet tutuyor. Güvenlik kuvvetleri sabahın ilk ışıkları ile birlikte müdahaleye hazırlanıyor.

 Artvin kent merkezinin hemen üzerinde çıkarılması planlanan altın ve bakır madenine karşı Artvinliler hukuki mücadele yanında alan savunmasına da geçtiler. 

Parti programı çalışması için Artvin´de bulunan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan çevre illerden güvenlik kuvvetlerinin kente intikal ettirilmesinin ardından Ankara´ya dönüşünü iptal etti. Milletvekili Bayraktutan, şehir merkezinin üst tarafında Atmaca mevkiinde Artvinlilerle birlikte nöbet tutuyor. 
 
16 ŞUBAT GÜNÜ MADEN ŞİRKETİ, CERATTEPE´YE GİRMEYE ÇALIŞABİLİR!
 
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktun Radyo08´e yaptığı açıklamada durumun ciddi olduğunu, Artvin´e yapılan yığınağın Güneydoğu´daki operasyonlara benzer  bir izlenim yarattığını belirtti. Bayraktutan:"Artvinliler ormanlarını korumak için hukuki çerçevede mahkeme kararlarına saygılı olarak mücadele vemektedir. Artvinliler ormanı devletten koruyor. Artvinliler hiçbir siyasi ayrım yapmadan bu mücadeleyi veriyor. Yaklaşık 200 araç ve 1000 kişi şu an Atmaca mevkiinde gecenin soğuğunda nöbet tutuyor. Artvin var olma veya yok olma mücadelesi veriyor." dedi. 
Artvin Milletvekili Bayraktutan Ankara´ya dönüşünü iptal ettiğini söyleyerek Artvinlilerle beraber bu mücadeleyi gücünün yettiğince, nefesi tükenene kadar sürdüreceğini söyledi. Bayraktutan,"Bu kente bir borcumuz var!"diyerek "Bütün varlığımızla Artvin´i, Artvinlileri ve doğamızı korumaya geldik." dedi.
Öte yandan Artvin´e çevre illerden güvenlik kuvvetlerinin takviyesi sürüyor. Gelen bilgiler arasında Valilik konutu ve kamu binalarındaki güvenlik görevlilerinin sayısını artırıldığı ileri sürüldü.    

Bu haber 101188 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sedat VARAN