SPOR KENTİ ARTVİN’DE GÜREŞ GRUP MÜSABAKALARI

15.02.2019
2018-2019 yılı Okul Sporları Gençler B Grup Müsabakaları Artvin’de başladı.

 

Artvin Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek müsabakalara 306 güreşçi katıldı.

 

17 Şubat Pazar günü sona erecek müsabakalarda sporcular kilolarına göre 10 ayrı sıklette mindere çıkarken Karadeniz Bölgesi’nde okul sporlarına en çok katılım sağlayan il ise Artvin oldu. Grup aşamasında ki güreşlere Artvin, Ardahan, Ağrı, Bayburt, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Giresun, Kars, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon ve Van’dan toplam 306 sporcu katıldı.

 

Müsabakaların açılış töreninde konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe kendisinin de gençlik yıllarında lisanslı güreşçi olarak minderlerde güreştiğini söyledi.
 
Güreşi, insanın insanla insanca mücadele etme sanatı olarak tanımladığını kaydeden Kocatepe, “Bu şehirde böyle bir organizasyonu görmek beni çok mutlu etti. Artvin her ay bir spor organizasyonun olduğu bir şehir. Biz sadece bir spor müsabakası için Artvin’de değilsiniz. Bu şehrin damarlarına kan veriyorsunuz. Şehri canlandırıyorsunuz.” dedi.
 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim 2018-2019 yılı Okul Sporları Gençler B Grup müsabakalarına 16 ilden 306 sporcunun katıldığını söyledi.
 
Artvin’in güreşte Türkiye’de söz sahibi, güreşin sevildiği bir il olduğunu söyleyen Yetim, “Sporcularımız kentteki en büyük eksiği müsabaka eksiği. Bizde bu eksiği okul sporlarına yoğun bir şekilde katılım göstererek gidermeye çalışıyoruz.” dedi.

Bu haber 1189 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr