ŞAVŞAT´I DERİNDEN SARSAN YASA BOĞAN ÖLÜM!

27.01.2020
ŞAVŞAT´I DERİNDEN SARSAN YASA BOĞAN ÖLÜM! Şavşat´ı derinden sarsan, yasa boğan ölüm. Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Zeynep Subaşı´nın ölümü Savşat´ı derin üzüntüye neden oldu.

 Şavşat Nüfus Müdürü Nuran Subaşı ve Orman İşletme Personeli Erol Subaşı çiftinin kızları Zeynep Subaşı İstanbul´da Üsküdar Üniversitesinde 3. sınıf öğrencisiydi. Edinilin bilgiye göre; Zeynep Subaşı bir hafta önce rahatsızlandı. Doktora gitti. Soğuk algınlığı denilerek ilaç yazıp evine gönderildi.

Rahatsızlığı geçmeyince tekrar doktora giden Zeynep´e bu kez serum takıldıktan sonra tekrar eve gönderildi. Zeynep bu kez Kırklareli´ndeki ablasını arayarak kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Ablası İstanbul´a gelerek Zeynep´i hastaneye kaldırdı. Hastaneye getirilen Zeynep hemen yoğun bakıma alındı. Ancak 6 gün sürdürdüğü yaşam mücadelesini 26 Ocak 2020 tarihinde kaybetti.
Zeynep´in genç yaşat hayata veda etmesi ailesini, dost akraba ve Şavşat halkını derinden üzdü. İstanbul Acıbadem Hastanesinde vefat eden Zeynep Subaşı´nın cenazesi toprağa verilmek üzere çok sevdiği ilçesi Şavşat´a, Çamlıca köyüne getiriliyor. 27 Ocak Pazartesi günü Şavşat Çamlıca Köyü´nde toprağa verilecek.
Şavşat´ın başarılı öğrencilerindendi. Kazandığı Rize Sosyal Bilimler Lisesinden 2016 yılında mezun oldu.
Üniversiteyi kazanarak İstanbul´da Üsküdar Üniversitesinde Psikoloji Bölümü’nü okuyordu. Zeynep´in bir üniversite daha okuduğu ve bu yüzden çok yoğun ders çalıştığı çok başarılı bir öğrenci olduğu belirtiliyor.
Genç yaşta aramızdan ayrılan Zeynep Subaşı´na Allah´tan rahmet, Subaşı ailesine sabırlar diliyoruz. Ruhu Şad, mekanı cennet olsun.

Bu haber 3178 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK