AFAD ARTVİN EKİBİ ELAZIĞ’DA YARALARI SARIYOR

30.01.2020
Geçtiğimiz hafta Cuma günü Elazığ’da yaşanan deprem sonrası tüm Türkiye seferber olduğu gibi ilimizde, Artvin Valiliği’nin koordinesinde olaydan hemen sonra kısa sürede oluşturulan AFAD, UMKE ve Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle Elâzığ’ın yardımına koştu.

 Depremin gerçekleştiği Cuma gecesi saat 23:00 itibariyle bölgeye dört kişilik arama kurtarma ekibi, bir tam donanımlı arama kurtarma aracı, üç ambulans personeli, bir ambulans aracı, beş UMKE personeli ve bir tam donanımlı UMKE aracı sevk edilmişti.

Bölgedeki arama kurtarma faaliyetlerini bitiren Artvin ekibi şimdide gerek çadır kurarak gerekse diğer faaliyetleriyle Elazığlıların yaralarını sarmaya devam ediyor.
Vatandaşların depremzedelere yapacakları yardımların Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından AFAD Başkanlığınca koordine edilmesi uygun görüldüğünden Artvin AFAD İl Müdürlüğü vatandaşların yapmak istediği nakdi yardımlarla ilgili banka hesap numaraları ve SMS numaralarını Artvin kamuoyuyla paylaşarak bu yönde hassasiyet gösteren vatandaşlara yardımcı olmaktadır. AFAD’ a ait olan ve içerisin de dört bine yakın muhtelif insani yardım malzemesinin bulunduğu lojistik deposu da ihtiyaç halinde kullanılmak üzere hazır şekilde bekletilmektedir.
 
 

Bu haber 1228 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :