HOPA RAHAT BİR NEFES ALDI

03.02.2020
HOPA RAHAT BİR NEFES ALDI ÇİNLİ VATANDAŞIN ANKARA´DAN DA TAHLİLLERİ TEMİZ GELDİ VE TABURCU EDİLDİ.

 HOPA-Hopa’da hareketli anların yaşanmasına neden olan olay sonrası Hopa Devlet Hastanesinde misafir edilen Çinli vatandaş 2 Şubat tarihi itibariyle hastaneden taburcu edildiği öğrenildi.

Hastane yetkilileri her olasılığı düşünerek hastanelerinde misafir ettikleri Çinli Wang Cwongwen (34)’in kesin tahlil sonuçları Ankara’dan bugün itibariyle Hopa Devlet Hastanesine ulaştığı öğrenildi. Tahlil sonuçlarının temiz çıkması ardından hastanede misafir edilen Çinli Wang Cwongwen hastaneden taburcu edilerek İstanbul’a gönderildi.
İlk günden itibaren şahısta hiçbir ateş ve enfeksiyon gibi rahatsızlığın görülmediğini açıklayan hastane yönetimi “Çinli vatandaş sırf Çinli olduğu için Gürcistan’a alınmadığını” ifade ederek Çinli Wang Cwongwen’in hiçbir rahatsızlığı olmadığı, ateş ve enfeksiyon gibi bir rahatsızlıkta tespit edilmediğini açıklayan yetkililer her ihtimale karşı kan örneklerinin Ankara’ya gönderildiğini ve 2 Şubat tarihi itibariyle Ankara’dan gelen kesin tahlil sonuçlarında da Çinli vatandaşın temiz olduğunun tespit edilmesi ardından hastaneden taburcu edilerek İstanbul’a gönderdiklerini açıkladılar.
Hopa Devlet Hastanesinin tüm servislerinde hizmetin hiçbir aksamaya neden olmadan verildiği açıklandı ve vatandaşların gönül rahatlığı ile Hopa Devlet Hastanesinde tedavi olabileceklerini açıkladılar. 

Bu haber 1148 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : HAYATİ AKBAŞ