ZOR GÜNLERİN DOSTU PROJESİYLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YARDIMINA KOŞUYOR

17.02.2020
ZOR GÜNLERİN DOSTU PROJESİYLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YARDIMINA KOŞUYOR Yusufeli Belediye seçim vaatlerimizden birisini daha hayata geçirdi. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği Yusufeli Belediyesi olarak ilçe merkezinde oturan yalnız yaşayan ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza günlük sıcak yemek dağıtımı yapıyor.

 Yusufeli Belediye Başkanlığı, Yusufeli Kaymakamlığı (SYDV) ve Kızılay’ın arasında yapılan protokolle Yusufeli Belediyesi Öğrenci Konukevi olarak kullandığı yurdun mutfağını Yusufeli Aşevi olarak hayata geçirdi.Yusufeli Aşevi’nde;Yusufeli Belediyesi Yaşlı Konukevi’nde kalan 18 misafire, 25 üniversite öğrencisine ve ilçede merkezinde ikamet eden 12 ailenin yemek ihtiyacı karşılanıyor.

 
Aynı zamanda KYK’nın kapatılması sonucu Belediye Konukevi olarak hizmet veren binada 25 üniversite öğrencisinin barınma ihtiyacı karşılanıyor.
 
 
Özellikle ihtiyaçlı ailelerin ve yemek yapma imkanları bulunmayan, yalnız kalan hemşerilerimizin günlük sıcak yemek ihtiyacının giderilmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan AYTEKİN, “Seçim vaadi olarak sunduğumuz bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Zor Günlerin Dostu projemizle ihtiyaç sahibi ailelerimizi sıcak yemekle buluşturuyoruz. Bu vesileyle emek veren bütün paydaşlarımızı teşekkür ediyoruz. Ulaşamadığımız ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz varsa onlarında mutlaka komşuları aracılığıyla bizlere ulaşmalarını bekliyoruz.“dedi.
 
 
Aşevi’nden günlük olarak çıkan 3 çeşit yemeğin dağıtımı Yusufeli Belediyesi personelleriyle, Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi üyeleriyle yapılıyor. Yemek dağıtımı yapılacak ailelerin tespiti Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisi Çalışma Grubu üyeleri ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yapılıyor.
 

Bu haber 1728 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :