BAŞKAN ELÇİN´DEN HEMŞEHRİLERİNE SIRA DIŞI UYARI

24.03.2020
"BU SÜREÇTE ARTVİN´E GELMEYİN ARTVİN DIŞINA ÇIKMAYIN!" Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, korona virüs salgını nedeniyle dünya genelinde yaşanan sorunların bir an önce bitmesi için herkesin üstüne düşmesi gereken görevini yapmasını istedi. Çektiği videoyu paylaşan Başkan Elçin, bu kapsamda Artvin dışından, İstanbul´dan Ankara´dan Bursa´dan Sakarya´dan Kocaeli´nden ve diğer illerden koruna virüs nedeniyle Artvin´e gelen hemşehrilerimize seslenen Başkan Elçin bulundukları yerden Artvin´e gelmemelerini Artvin´deki illerinde il dışına çıkmalarına istedi. Artvin´de bu sorunu en az etki ile atmak istediğini belirterek bir video yayınladı ve videoyu Artvin Belediyesi facebook sayfası ve diğer iletişim sayfalarında yayınladı. Başkan Elçin şu ifadelere yer verdi:

Kıymetli hemşehrilerim bildiğiniz gibi korona virüs salgını ülkemizi de etkisi altına almıştır. Bu olağanüstü durum sonuçlanıp bitene kadar bu illetten kurtulana kadar her ne sebeple olursa olsun, Artvin dışına gitmiş olup ya da bahar geldi köyüme gideyim, orada korona olmaz, daha güvenlidir zihniyetiyle Artvin´e gelmeyin.

Belki korona virüsü sizin bağışıklık sisteminize etki etmemiştir. Bu yüzden sizde hastalık olmamış olsa bile taşıyıcı olarak başkasına bulaştırırsanız burada hastalık tespit edilmedi Artvin güvenlidir diye Artvin´e gelme düşüncesi içinde olmayın.

Bildiğiniz gibi bu virüsten dolayı vefat edenlerin ne cenazesi kılınıyor, ne namazları kılınıyor, ne de cenazelere gidilebiliyor. Maalesef vefat edenler torba içinde öylece gömülüyor. Bu çok vahim bir durumdur. Artvin dışında olup Artvin´e gelmeyi planlayan tüm hemşehrilerimizden özellikle rica ediyorum. Artvin´e gelmeyin. Virüsten kurtulduktan sonra benim özel misafirim olarak, yıllarca kalmak için Artvin´e gelin.
Ricamı ve bu yalvarışlarımı Lütfen dikkate alın. Ne siz üzülün ne biz üzülelim, ne devletimiz ne de milletimiz üzülsün.
Artvin terminalinde görevli zabıtalar aracılığı ile Artvin´e giriş yapan tüm yolcularımız korona virüsüne karşı takibi alınacaktır. Artvin´de yaşayan hemşehrilerimize sesleniyorum;

Sizlerde zorunlu haller dışında lütfen Artvin´i terk etmeyin, Artvin´den ayrılmayın dünya genelinde yaşamı olumsuz etkileyen koronavirüs belasından kurtulmak için yetkili kurumların talimat ve kurallarına mutlaka uyalım. Panik yapmadan tedbirlerimizi alalım bugüne kadar bir olumsuzluk olmadı. Bu belanın üstesinden birlikte birlikte gelelim yine hep birlikte başaracağız. Gerekli duyarlılığı göstereceğini de inanıyor hepinize sağlıklı günler diliyorum."dedi.

Bu haber 783 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER