ARTVİN TİCARET ODASI HEYETİ İSTANBUL’DA

18.09.2021
ARTVİN TİCARET ODASI HEYETİ İSTANBUL’DA Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt başkanlığında ARTSO yönetim kurulu ve meclis üyelerinden oluşan heyet, İstanbul’da bir dizi ziyaret gerçekleştiriyor.

 Artvin Heyeti, İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kabul edildi. Ziyarete Artvinli hemşehrimiz İBB Başkanı İmamoğlu’nun siyasi danışmanı İlyas Şahin de eşlik etti.

İBB Başkanı İmamoğlu, 16 milyon İstanbulluya hizmet etmeye çalıştıklarını, imkânları doğrultusunda 80 vilayete de destek olmak istediklerini söyledi. İmamoğlu, Artvinlinin manevi desteğini her zaman arkasında hissettiğini ifade etti.
ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt da İmamoğlu’na heyettekilerini tanıtarak başladığı konuşmasında İmamoğlu’nun çalışmalarını takdirle yakından takip ettiklerini söyledi. Kurt, Artvin’e – ne yapabiliriz?- noktasında ilin ekonomisinin geliştirmek adına il dışına çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerinden bahsetti.
Artvin heyeti, toplantıyı İstanbul Kadıköy’de yeni açılan Müze Gazhane’de gerçekleştirdi. Ticaret Odası Başkanı Seçkin Kurt, Artvin Atatepe’de yapılan dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’ni resmeden tablosunu Başkan İmamoğlu’na hediye etti. Kurt, ayrıca İmamaoğlu’nun Artvin ziyareti sırasında Atatepe’de Atatürk Heykeli önünde çekindiği fotoğrafın taş üzerine basılmış resmini de hediye etti.
Başkan İmamoğlu gelen heyetle birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından Müze Gazhane’den ayrıldı.
 
ARTVİN HEYETİ, BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI MURAT ÇALIK’I DA ZİYARET ETTİ
 
Artvin’den İstanbul’a giden ARTSO Heyeti, İstanbul’un Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık tarafından sabah kahvaltısına davet edildi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık, Yaşam Vadisi Projesi’ni yerinde gösterdi. Başkan Çalık, Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen, 1 milyon 200 bin metrekarelik alanıyla da Beylikdüzü’nden tüm İstanbul’a nefes olan Yaşam Vadisi Projesi’nin denizle buluşmasında sona yaklaşıldı. Tüm etapları tamamlandığında Beylikdüzü D100 karayolundan Marmara Denizi’ne kadar kesintisiz bir yeşil koridor oluşturulacak.” dedi.
Belediye Başkanı Çalık, kendi kullandığı elektrikli araçla Yaşam Vadisi’nde misafirlerini gezdirdi. Vadi içindeki kültürel, spor ve diğer tesisler hakkında bilgiler verdi. Çalık, kendisini çok yakın zamanda Artvin’i ziyaret ettiği ve eşsiz doğasına hayran kaldığını söyledi.
Artvin Ticaret Odası Başkanı Seçkin Kurt, burada Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık’a Atatepe tablosunu hediye etti.
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası gezi programının İstanbul ayağının organize eden İmamoğlu’nun siyasi danışmanı İlyaş Şahin,  İBB Başkanı Ekrem İmamaoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı M.Murat Çalık gibi vizyonu geniş, ufkunun ötesini görebilen değerli başkanlarımızla birlikte çalışmaktan mutlu olduğunu söyledi. Şahin ayrıca kendisinin Artvinli olduğunu ve İstanbul’da Artvin ve Artvinli için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu ifade etti.
Artvin ticaret erbabından oluşan heyet 19 Eylül Pazar günü Bursa’ya geçerek burada çeşitli oda ve sivil toplum örgütleriyle görüşecek. Heyet ayrıca 3. Bursa Kestel Alaçam Boğa Güreşleri Festivali’ne katılacak.  
 
 

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI MURAT ÇALIK ve ARTSO BAŞKANI SEÇKİN KURT

Bu haber 961 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sedat Varan