Örnek öğretmenler

00.00.0000
Hopa Yoldere İlköğretim Okulunda görev yapan öğretmenlerin başarıları taktır topluyor.

Köy okullarında eğitimin yeterince kaliteli olmadığı düşüncesiyle çocuklarını merkez okullara alan aileler  Yoldere İlköğretim okulundaki başarıları gördükten sonra bu düşüncelerinin yersiz olduğu kanısına varıyor.

Ezberci eğitime karşı olan Yoldere İlköğretim okulu öğretmenleri, öğrencilerini kendine güvenen bireyler olarak yetiştiriyor. Yoldere ilköğretim okulundan mezun olan öğrencilerin başarılarına temelin sağlam bir şekilde verildiğinin kanıtı. Köyde okuyan öğrencilerin gün geçtikçe azalmasının nedenini anlayamadıklarını belirten öğretmenlerimiz ‘eğitimi veren öğretmendir bina değildir’.diyerek konuşmalarına başladı.

Öğretmenlik farklı bir duygu

 Köy okullarını beğenmeyerek merkez okullara taşınan öğrencilerin gün geçtikçe artığını belirten öğretmenlerimiz şu konuşmayı gerçekleştirdi. ‘ Eğitimi veren öğretmenlerdir bina değildir. Köy okulundayız diyerek eğitim vermeyen öğretmen olamaz. Öğretmenlik çok farklı bir kavramdır meslektir, görevdir demiyoruz.  Köy okulları  tecrübesini  her öğretmenin tatması gerekir.

 

Köy okulları

 Köy okullarındaki sıcaklık samimiyet yaşanmalı  diyerek önemli bir konuya parmak basan Yoldere İlköğretim Okulu öğretmenleri öğrencilerinin başarılarını da bir birlerine karşı duydukları güvene bağlıyor.

19 mayıs gençlik ve spor bayramı konser programın da  Müzik öğretmeni Mustafa Durgun’un 8/A sınıfıyla oluşturduğu rock repertuarla  ise seyircileri büyüledi. Profesyonel bir edayla sahneye çıkan öğrenciler kendilerine duydukları öz güvenle de dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar. Köy okulun da okumaktan çok memnun olduklarını belirterek  kendilerine öz güven kazandıran öğretmenlerine teşekkür eden öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunmaktaydı.

Rock Repertuar

 

8/A Sınıfıyla oluşturduğu rock grubunu anlatan Yoldere İlköğretim okulu Müzik Öğretmeni Mustafa Durgun insanların kafasında oluşan kalıplaşmış tabuları yıkmak için bu grubu kurduklarını belirterek şu açıklamayı gerçekleştirdi. ‘ senelerdir müzik dersi denildiğinde akla ilk blok flüt gelmektedir. Biz bunu yıkmak istiyoruz. Öğrencilerimle karar vererek günümüzün en beğenilen rock- pop şarkılarından bir repertuar oluşturdum ve gördüğüm tablo beni ve okulumu çok mutlu etti. 150 öğrencisi olan Okulumuzda öğretmenlerimizin yapmış olduğu sosyal etkinlikler öğrencilerimizi okula daha neşeli ve istekli gelmesine neden olmuştur.yetenekleri olan öğrencilerimizi fark edip, onların da farkında olmasını sağlıyoruz. En önemlisi de öğrencilerimizin belirttiği gibi öz güven sahibi olmalarıdır. Diğer bir konu ise kurduğumuz grupla bir ilkede imza atmış olduk . İlk defa 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramında bir ilköğretim okulu( köy okulu) organizasyonda yer almıştır. Bizim bu isteğimizi kırmadan kabul eden Başta kaymakamımız olmak üzere, Hopa ilçe Milli Eğitim Müdürüne  ve Okul müdürümüze teşekkürlerimizi iletiyoruz. Köy okullarının biraz daha ön plana çıkması gerekmekte bizlerde elimizden geldikçe bunu yapmaya çalışıyoruz.  Seyircilerden aldığımız olumlu teptiler de öğrencilerimin emeğinin karşılığını vermekte. Gerçekleştirmiş olduğumuz programın beğenilmesi üzerine 3 Haziran’da Kemalpaşa’da da konser vermemiz istendi. Buda ayrıca öğrencilerimi  mutlu etmiştir. Böylece okulumuzu çok güzel bir şekilde tanıtmış olacağız. Köy okuluyuz bu tür aktivitelere katılmaya gerek yoktur  demeden oluşturduğumuz grupla diğer okullara da örnek olacağız. Amacımız öğrencilerimizin okullarından gururla bahsetmelerini sağlamaktır. Yoldere İlköğretim Okulu öğretmenleriyle öğrencilerimizin ufkunu açmak için elimizden geleni yapıyoruz YAPACAĞIZDA’.

Diyerek sözlerinin bitiren  Yoldere İlköğretim Okulu Müzik öğretmeni Mustafa Durgun öğrencilerinde gururla bahsediyor.

 

 Köy okulu olmasına rağmen sosyal faaliyetlerden öğrencileri uzak tutmayan Yoldere İlköğretim Okulu öğretmenleri aileler tarafından taktır ediliyor. Yapmış oldukları tüm faaliyetleri basın desteğiyle bizlerde destekleyeceğimizi belirterek başarılar diliyoruz.

Bu haber 3798 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : hopam.net