MHP İFTAR YEMEĞİ ADETA ARTVİN BULUŞMASINA DÖNDÜ

29.07.2013
MHP İl Başkanlığı partililer ve Artvin halkı ile iftar yemeğinde bir araya geldi

 

Şelale Düğün Salonunda gerçekleşen iftar yemeğine, İl Başkanı Nedim Özer, MHP İl Başkan Yardımcısı Köksal Portakal,  MHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Bakan, Merkez İlçe Başkanı Köksal İspirli, İl Genel Meclis Üyesi Ercan Yavuz, Murgul MHP İlçe Başkanı Vedat Turan, Borçka eski İlçe Başkanı İbrahim Özkan, Hopa İlçe Başkanı Ali Durmuş, Arhavi İlçe Başkanı Bayram Ali Durmuş, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Kamusen Artvin İl Temsilcisi Uğur Özer, Kızılay Artvin Şubesi Başkanı Seracettin Yazan, Türk Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı Nizamettin Torun, eski MHP il başkanlarından Yusuf Sağlam, Ekrem Moldur, Ülkü Ocakları Artvin Şubesi Başkanı Serdar Kılınç, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Esnaf Sanatkarlar Birliği Odası Başkanı Demirhan Elçin, ilçelerden davetliler, Serhad Artvin gazetesi köşe yazarı Ömer Yerlikaya, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Borçka Belediye Başkanı Oral Küçük yeğenin vefat ettiği, cenazeye katılmak üzere Bursa’ya yola çıktığı için gelemediği belirtildi.
 
Katılımın oldukça yoğun olduğu yemekten önce ezan saatine kadar Kur’an-ı Kerim okundu. İftarda her hangi bir konuşma yapmayan ve konuklarını salon girişinde ayakta karşılayan ve Hoş geldin diyen Başkan Özer, daha sonra da masaları tek tek gezerek kısa sohbetlerde bulundu. İftarda her hangi bir konuşmaya yer vermedi. 08 Haber gazetesi muhabirinin iftar sonrasında sorularını yanıtlayan Başkan Nedim Özer;
 
İFTARLARDA SİYASİ KONUŞMALARI ETİK BULMUYORUZ!
 
“Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla biz her yıl bu şekilde bir araya geldik. Bu tip buluşmalar birlik, beraberlik yolunda çok önemli bir yere sahiptir. Onun için bu gecelerde hem parti olarak genel anlayışımız, hem de toplumumuzun ahlaki değerlerine saygı duyulması gerektiği düşünülerek iftarda siyasi konuşmalar yapmıyoruz. Bunu etik bulmuyoruz. Bunu yapanları halk da görüyor ve onun puanını yazıyor. Başbakan her iftarda siyasi konuşmalar yapıyor. Ağır sözler söylüyor. Oysa dinimizde saygı, sevgi hoşgörü çok önemli yer tutar. Onun için ben siyasi konulara hiç değinmeyeceğim. Yoksa konuşulacak çok önemli konular var. İçte ve dışta önemli gelişmeler yanşıyor. Bayram sonrasında bu konulara zaman zaman basın açıklamalarıyla değineceğiz. Bu gece masalara gidip konuklarımızla hal hatır sorma babında kısa sohbetler yapıyoruz. Ancak şunu söylemeyi uygun buluyorum:
 
10 GÜN SONRA RAMAZAN BAYRAMI ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM
 
10 gün sonra Ramazan Bayramı var. Allah huzur, barış ve sağlık içerisinde bu mübarek Ayı eda ettirsin. Ben mübarek Ramazan Bayramının şimdiden tüm Türk- İslam dünyasına hayırlar getirmesini diliyorum. Bu bayram günleri barış, kardeşlik, birlik, beraberliğin sağlanmasında çok önemli yer tutar. Bu gecede bu salonu dolduran değerli partililerimize ve bilhassa partimiz dışında diğer parti, STK ve Oda temsilcilerinin aramızda olması bizleri onurlandırmıştır.
 
 YERELDE SÖZ KONUSU ARTVİN OLDUĞUNDA HER ZAMAN ARTVİN’İZ
 
Biz Artvin MHP İl teşkilatı olarak söz konusu Artvin ise, Artvin’in sorunları, eksiklikleri neyse, bunun yapılmasında, sorunların çözümünde her zaman öncü olarak Artvin noktasında  Artvin’in yanında aynı yerde ve amaçta bir ve beraber olduğumuzu buradan bir kere daha söylemek isterim. Zaten bu gece de bir bakıma partimizin verdiği iftarı mini bir Artvin buluşması oldu. Zaten dinimizde de birliğe ve beraberliğe çok büyük önem veriliyor. Davetimize icap eden herkese çok teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan Artvin’in güzide yerel basın mensuplarına da gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin daim olmasını gönülden diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Bu haber 23716 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :