İLYAS YAZICI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

06.12.2013
Şavşat Cumhuriyet Halk Partisi Eski İlçe Başkanı İlyas Yazıcı (61) tedavi gördüğü hastaneden çıkarıldıktan sonra evinde hayatını kaybetti.

 

Yıllarca Şavşat’ta esnaflık yapan ve CHP İlçe Başkanlığı görevinde de bulunan İlyas Yazıcı son zamanlarda yakalanmış olduğu amansız hastalıktan kurtulamayarak bir süredir tedavi görmekte olduğu İstanbuldaki evinde 2 gün önce vefat etti.
İlyas Yazıcı’nın cenazesi dün uçakla İstanbul’dan Trabzon’a getirilerek daha sonra Karayolu ile Şavşat’a getirildi.
İlyas Yazıcının cenazesi bugün Belediye pasajı üzerine getirilerek sade bir tören yapıldı.
İlyas Yazıcının cenaze törenine Kaymakam Cemil Sarıoğlu, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Eski Milletvekilleri Ekrem Şadi Erdem ve Metin Arifağaoğlu, Garnizon Komutanı Bülent Keskinsoy, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Şavşat Belediye Başkanı Mehmet Naci Köroğlu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Temiz, CHP İl Başkanı Seçkin Kurt, CHP Şavşat İlçe Başkanı Orhan Aksakal, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Cenaze töreninde eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu ve Şavşat Belediye Başkanı Mehmet Naci Köroğlu kısa konuşmalar yaparak İlyas Yazıcı’nın hayatını ve yapmış oldukları çalışmaları anlattılar. İlyas Yazıcının cenazesi Şavşat ilçe Müftüsü Mahmut Ay’ın kıldırdığı cenaze namazı sonrası sevenlerinin gözyaşları arasında belediye mezarlığında toprağa verildi.

Bu haber 1361 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :