Ve AK Parti Adayı Mehmet Kocatepe alanlara çıktı

07.12.2013
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Artvin Belediye Başkan Adayı olarak ismi açıklanan Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe için Artvin’de karşılama töreni düzenledi.

 

 
Bir hafta önce ismi açıklanan Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, beraberinde yeniden İstanbul’a aday gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ile birlikte uzun bir araç konvoyu ile Artvin’e giriş yaptı. 
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğündeki görevinden 29 Kasım 2013 Cuma günü istifa eden Mehmet Kocatepe için 07 Aralık Cumartesi günü Artvin’de karşılama töreni düzenledi. AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Artvin Merkez Camii meydanında karşılayan vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulundular.  Törene AK Parti eski milletvekili Ertekin Çolak, Artvin’in AK Parti’li belediye başkanları ve il yöneticileri de katılarak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.
Saat 13.15’de Artvin şehir merkezine gelen Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş büyük bir kalabalığın katılımıyla çoksuyla karşılandı.
 AK Parti’liler ve vatandaşlar tarafından sevgi gösterileri arasında alkışlarla karşılanan Kocetepe ve Topbaş Artvin halkını selamlamasının ardından kurulan platforma çıktılar.
 Açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Erkan Balta yaptı.
Balta: “Hanımefendiler, beyefendiler. Evinizden, işinizden, değerli vakitlerinizden fedakârlık yaparak Artvin sevdasıyla, Türkiye sevdasıyla, AK Parti sevdasıyla bu alana toplandınız. Hepinizi en derin saygı ve muhabbet hislerimle selamlıyorum…
Bugün Artvin için önemli bir gündür. Bugün Artvinliler için önemli bir gündür.  Artvin’in güzel insanlarına ve Artvin’in güzelliklerine yakışır bir belediye kavuşmak için yola çıktığımız gündür.
Sayın Kadir Topbaş bugün Artvin’de. İstanbul İstanbul olalı diye bir şarkı var ya. İşte İstanbul İstanbul olalı Kadir Topbaş’tan başka kendisine iki dönem Belediye Başkanlığı yapan Kadir Topbaş’tan başka bir isim görmedi. Kadir Topbaş üçüncü kez yine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. Ve yine Kadir Topbaş ikinci defa seçildiği Dünya Belediyeler Birliği Başkanı sıfatıyla şu anda yerel yönetimler anlamında Dünyanın en önemli ismidir.  Kadir Topbaş’ın belediye başkan adaylığı iki gün önce Sayın Başbakanımız tarafından açıklanırken hangi Artvinli gururlanmamıştır. Sayın Başbakanımız Kadir Topbaş ismini açıkladıktan sonra Kadir Topbaş tanıtılırken hikayesini bildiğimden nasıl duygulandığımı anlatamam. Şimdilerde tarih ve kültür köklerine yabancılaşmış çevreler çocukları Amerika doğumlu olsun Avrupa doğumlu olsun diye sırf doğum için on binlerce dolar masraf yaparak eşlerini doğum için New York’a Parise, Roma’ya gönderiyorlar değil mi.
 Sayın Başkanımızın ailesi aslında başkanımız doğmadan çok önce İstanbul’a göçmüştür. Fakat o zaman köylüleri eşlerinin doğum zamanı geldiğinde çocuklarımız Artvin’de doğsun nüfus cüzdanlarına Artvin yazsın diye eşlerini doğum zamanı Artvin’e köylerine gönderirlermiş. Sayın Başkanımızın rahmetli pederi de çocuklarının doğumu yaklaşınca eşini Artvin’e göndermekteymiş. Kadir Topbaş bu sebeple Artvin doğumludur. İşte Sayın Başkanımızın ismi açıklandıktan sonra kendisi tanıtılırken Kadir Topbaş doğum yeri Artvin denmesinin sebebi bu işte bu hikayedir. İşte Kadir Topbaş ve içinde bulunduğu hareket köklerine böyle bağlı bir harekettir. İşte bugün Kadir Topbaş’ın Artvin’e bugüne kadar sahip çıktığı gibi bugünden sonrada Artvin’e sahip çıkacağını göstermek için hemşerileriyle kucaklaşmaya geldiği gündür.
2011 Genel Seçimlerinde bu meydanda Necip Fazıl diliyle demiştik ki “TOHUM SAÇ BİTMEZSE TOPRAK UTANSIN, HEDEFE VARMAYAN MIZRAK UTANSIN, HEY GİDİ KÜHEYLAN KOŞMANA BAK SEN, ÇATLARSAN DOĞURAN KISRAK UTANSIN” o gün Artvinli tohum saçtı. Artvinli o güne kadar hiçbir sağ partiye vermediği desteği AK Parti’ye verdi ve AK Parti şimdiye kadar Artvin’de bir sağ partinin almış olduğu en yüksek oy oranıyla seçimi kazandık. O zaman saçtığımız tohum İsrafil Kışla gibi bulunmaz bir meyve verdi.
Sayın Milletvekilimiz İsrafil Kışla’yı birileri anlatmalı ben en yakın derece de şahit olduğum için Artvin için gecesini gündüzüne katarak çalışan Artvin için getirdiği en önemli hizmet ve yatırımları bile reklamsız gösterişsiz bir şekilde kendine hiçbir par ayırmadan yapan yüksek seciyeli bir milletvekili.
2011’de saçtığımız tohumla Artvin İsrafil Kışla’yı kazandı fakat Mehmet Kocatepe’yi Ankara’ya gönderemediğimiz için çok üzülmüştük. Fakat bugün anladık ki kaderin projesi farklıymış. Kader o gün Mehmet Kocatepe sen dur sen Artvin için daha kritik bir yerde lazımsın diyormuş. Bugün Artvinli senin,  Artvin sevdanı, dinamizmini, hizmet aşkını daha iyi tanısın diyormuş. Sen 30 Mart 2014’te Artvin Belediye Başkanlığı için lazımsın diyormuş. İşte bugün kaderi projenin Mehmet Kocatepe’yi Artvin Belediye Başkanlığı’nın eşiğine getirdiği gündür. “ dedi.
Daha sonra söz alan AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla da şu konuşmayı gerçekleştirdi:
“Artvin âşığı, hizmet insanı, adam gibi adam, hemşerilerine canını feda edecek kadar hemşeri canlı, dava adamı, değerli kardeşim Belediye Başkanı Adayımız Mehmet Kocatepe ile huzurlarınızdayız.
Onun Artvin’e olan sevgisini, sizin ona karşı olan sevginizi biliyorum. Sizlerin talepleri sonucu AK Parti, Artvin’de Mehmet Kocatepe’yi aday gösterdiği için, toplumun her kesiminden olumlu tepkiler ve teşekkürler alıyorum. Mehmet Kocatepe’yi aday olarak belirleyen Başbakanımız başta olmak üzere, AK Parti yetkili organlarına ve teşkilatımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Böyle anlamlı bir günde yoğun programlarına rağmen, bugün, burada bizlerle birlikte olma nezakatini gösterdiği için, Artvin ve Artvinlilerin medarı iftiharı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş Bey’e de huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.
Artvin adına, hizmet adına ne zaman ne talepte bulunduysak, her zaman maddi ve manevi destekleriyle hep yanımızda olmuştur. Bugüne kadar İstanbul’da ikinci kez üst üste Belediye Başkanı olmak, hiç kimseye nasip olmamışken Kadir Abimiz ikinci dönemi tamamlıyor ve üçüncü kez aday olmak nasip oldu. İnşallah da 30 Mart’ta üçüncü kez Başkanımız olacak.
Ve yine Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığına ikinci kez seçilmiş olması da, hem Türkiye hem Artvin hem de bizler için gurur verici bir başarıdır. Başkanlar Başkanı, Kadir Başkanım, Artvin’e hoşgeldiniz, şeref getirdiniz.
Bugün Artvin için tarihi bir gün. 30 Mart yerel seçimlerinin, Artvin’de bugün startını veriyoruz. Üç buçuk aylık süre içerisinde birlikte çalışacağız, birlikte koşacağız, birlikte terleyeceğiz. Sıkmadığımız el, çalmadığımız kapı kalmayacak. Bugüne kadar olduğu gibi, bugün de Artvinli hemşerilerimizin bize, gönüllerini açacağına inanıyoruz. 30 Mart’ta, Artvin’de sizlerin sayesinde yeni bir dönem başlayacak inşallah. Bu yeni dönem hiç şüphesiz sizlerin eseri olacaktır.
Dün akşam, İstanbul’da Başbakanımızla uzun uzun bir görüşme yapma fırsatımız oldu. Teşkilatımızın her kademesinde görevli olan bütün kardeşlerimize ve bütün hemşerilerimize kucak dolusu selamlarını ve muhabbetlerini getirdim. Bu soğuk kış gününde, bizleri yalnız bırakmadınız, bu tatil gününüzü bizlerle paylaştığınız ve bizlere Artvin’de böyle bir gün yaşattığınız için, sizlere gönülden teşekkür ediyorum.
Çok değerli hemşerilerim, AK Parti’nin 11 yıl önce iktidara gelmesiyle, Türk siyasi tarihinde bir dönem kapanmış ve yeni bir dönem başlamıştır. İdeolojik siyaset dönemi bitmiş hizmet dönemi başlamıştır. Halka rağmen siyaset yapma dönemi bitmiş, halka birlikte siyaset yapma dönemi başlamıştır. Popülist politikalar, kuru vaatler, yalan ve iftirayla siyaset yapma dönemi bitmiş, dürüst, yapabileceklerinin sözünü veren bir anlayışla, ülke çıkarlarını, milletin çıkarlarını, parti çıkarlarının üstünde gören siyaset anlayışı başlamıştır. Her şey devlet için dönemi bitmiş, her şey insan için dönemi başlamıştır. Yolsuzluklar ve çeteler dönemi bitmiş, ülkenin imkânlarının, ülkemizde yatırımlara dönüştüğü dönem başlamıştır. Bu hizmet anlayışı bu dürüstlüktür ki, AK Parti’ye ve Başbakanımıza olan güven, her geçen gün artmış ve artmaktadır.
Artvin’de de, AK Parti her seçimde oyunu artırmış, her seçimde, AK Parti’ye olan halkımızın teveccühü artmış ve en son 12 Haziran 2011 seçimlerinde, Artvin’de AK Parti’nin oyları %47’e ulaşmıştır. Sizlerden aldığımız güçle, sizlerden aldığımız vekaletle, iki buçuk yıldır Artvin’e ve Artvinliye ve ülkemize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, bütün hemşerilerimizi, kişi  ve kuruluşları, kuşatıcı ve kucaklayıcı bir anlayışla hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sadece bize oy verenlerin değil, 170 bin Artvinlinin milletvekili olma anlayışıyla çalışıyoruz.
İl Özel İdare, Üniversite, Milli Parklar, KÖYDES gibi pek çok kurum ve kuruluşlara tarihinde görülmemiş ödenekler sağladık. Eğitim, sağlık, ulaşım, turizm, gençlik, spor, tarım alanlarında ciddi yatırımlar ve imkanlar elde ettik. Artvin’in bir turizm ve eğitim kenti olması hususunda yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Turizm mastır planıyla, DOKAP yatırımlarıyla, üniversite ile eğitim kampüsü ile, Artvin gelecek yıllarda, bugünden çok daha güzel olacaktır.
- Ulaşımda alternatif yol
- Varyantın tarihe karışması
- Artvin'in su problemi
- Artvin'in çöp problemi
-Teleferik
- Doğalgaz
Önümüzdeki dönemde, Artvin'i yaşanabilir, çağdaş, modern bir şehir haline getirecek en önemli projelerimizdir. Artvin'in gelişmesi, modern yaşanabilir bir kent olabilmesi için, yerelde de AK Parti iktidarına ihtiyaç vardır.
Genç, dinamik, idari tecrübesi, vizyon sahibi kişiliği ve bütün insanları kuşatıcı özelliğiyle Mehmet Kocatepe, Artvin’e yeni bir değer katacaktır. İcraatçı kişiliğiyle, Artvin Belediyeciliğinde Mehmet Kocatepe ile yeni bir dönem, yeni bir anlayış başlayacaktır.
AK Parti Belediyesi demek hizmet demek, AK Parti Belediyesi demek yatırım demek, AK Parti Belediyesi demek sosyal belediyecilik demek, AK Parti Belediyesi demek mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı belde demek. Artvin’in ve Artvinlinin buna ihtiyacı olduğuna inanıyoruz.
Belki 30 Martta AK Parti ile Mehmet Kocatepe Belediye Başkanı olacak. Ama inanıyoruz ki, esas kazanan Artvin olacaktır." dedi.
Milletvekili Kışla’nın ardında kürsüye gelen Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe ise çok mutlu ve duygusal olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı.
Kocatepe: “2011 seçimlerinde Milletvekilliğine gidemedik. Bir tarafımız üzgün, diğer tarafımız ise mutluydu. Çünkü %48 oranında AK Parti Artvin genelinde oy aldı. Artvin’in için projelerim var ama şuanda açıklamıyorum. İleride duyacaksınız. Ben sadece adaylığımı açıklıyorum. Artvin halkı bana güvensin ve oyunuzu eksik etmeyin.” dedi.
TOPBAŞ: ARTVİN’İN KADERİ KADER DEĞİL, 500 METRE CADDE HEPSİ BU KADAR
“AK Parti Belediyeciliği ile Artvin’i tanıştırır. Yerel yönetim siyasi ideolojilerin dışında bir olaydır. Hizmet alanlarıdır. İnsanların, siyasi partilere taraftar oldukları kimlikleri olabilir. Ama yerel yönetim kimden hizmet alıyorsa onunla ilgili kararını vermesi gereken alanlardır.
Yetersiz gördüğünüz zaman, başarısız gördüğünüz zaman görevden alma yetkisi vatandaş olarak yine sizde. Ama yılları geride bırakarak hiçbir şey üretmeden yönetimlerde bulunmak bir haksızlıktır diye görüyorum. Bundan dolayı diyorum ki Artvin’in güzel insanları bu sefer sandığa gittiğiniz zaman daha farklı düşünün, değerlendirir sıraya koyun.
Bugüne kadar yaptıkları ile söyledikleri ile kendilerinin yaşamları ile değerlendirmesini yapın ve kararınızı buna göre verin. Ben inanıyorum ki Artvin gönlümden geçen de bu,  hissiyatım da bunu gösteriyor. Bu sefer Artvin’de bir AK Parti’li belediye başkanı yönetimde olacak. Bizler de sizlerle beraber olacağız. 
Değerli Kardeşlerim; 1999 yılında Beyoğlu Belediye Başkanı olduğumda 5 yıl kapıyı hiç kapatmadım. Şimdi Mehmet kardeşime tavsiye, başkan olduğun zaman kapıyı hiçbir zaman kapatmayacaksın. O koltuk,  o masa, o makam, milletin, halkın makamıdır. Halka kapılar kapalı olmaz. Halkla yan yana olacaksın. Beraber olacaksın. Dertlerini dinleyeceksin. Sana gelemeyenlerin kapısını da çalacaksın. Bunları bileceksin.  Çünkü biz hep söyledik. Kimsesizleri kimi olmak, garip gurabanın sahibi olmak. Hazreti Mevlana’nın güzel bir sözü var,’Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır.’
Bizim duygularımız sizlerle bir, gönlümüz hizmet etmek. Sizi sıkıntılarınızdan gücümüz yettiğince kurtarmak. Bu bakımdan yetki verdiğiniz takdirde inanıyorum ki Sayın Mehmet Kocapete belediye başkanlık makamında kapıları hiç kapatmadan halkına devamlı açık, herkesle devam görüşebilen herkesin rahat ulaşabildiği bir başkanlık yapacak.
Hepinize sevgi ve saygılarımı arz ediyorum. Böyle bir soğuk havada saatlerce bizi beklediniz, zahmet ettiğin geldiniz. Buluştuk, her birinize teşekkür ediyorum. Hane halkınıza saygılarımı ve selamlarınım iletiyorum.”
AK Parti adayını karşılama töreni sırasında karşıt görüşlü bir grup genç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Vali Kemal Cirit’i ziyareti sonrası alana gelirken yumurta atmak istedi. Geniş güvenlik önlemleri alan emniyet güçleri gruba müdahale etti ve eylemcileri olay yerinden uzaklaştırdı.    
 

Bu haber 42015 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Temel ÖZTÜRK