17.02.2014
MHP Aday Tanıtım Programı’nı 16 Şubat 2014 Pazar günü Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde coşkulu bir katılımla gerçekleştirdi.

         

Tanıtım programına MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel, MYK Üyesi Av. Mehmet Müftüoğlu, MDK Üyesi Metehan Özkan, MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz, 2007 yılı MHP Milletvekili adayı İbrahim Kartal, MHP Artvin İl Başkanı Nedim Özer, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bakan, Merkez İlçe başkanı Köksal İspirli, Ülkü Ocakları Artvin Şube Başkanı Serdar Kılınç, Borçka Belediye başkanı Oral Küçük, İl Encümeni Ercan Yavuz, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Yönetim Kurulu Üyesi Ferhan Beken ve partililer katıldı.
ALLAH’A ÇOK ŞÜKÜR Kİ ARTVİN’İ İKİ KÖTÜDEN BİRİSİNE MECBUR ETMEDİ
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tanıtım programının açılış konuşmasını ise MHP Artvin İl Başkanı Nedim Özer yaptı. Başkan Özer yaptığı konuşmasında yerel seçimin önemine atıfta bulunarak şu ifadelere yer verdi: “Genel Başkan Yardımcım Sayın Dr. Ruhsar Demirel, MYK üyemiz Sayın Mehmet Müftüoğlu, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi hemşerimiz sayın Av. Metehan Özkan, Rize İl Başkanımız Sayın Cem Kazmaz, İstanbul İl Başkan Yardımcısı hemşerimiz Sayın Şinasi Delibaşlar, teşkilatlarımızın kıymetli başkan ve yöneticileri, kadın kollarımızın değerli başkan ve üyeleri, çok kıymetli aday arkadaşlarım, değerli basın mensupları ve genç ülküdaşlarım. MHP´nin Aday Tanıtım Programı’na hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Önümüzdeki seçimlerin güzel Artvin´imize, kutsal vatanımız Türkiye´mize ve Allah´a adanmış Büyük Türk Milleti’ne hayırlar getirmesini yüce Yaratandan diliyorum. O´ ki insanlığın yüreğini bir anda topyekun çevirme kudretine sahiptir. O´ki her şeye Kadir´dir. Şükürler olsun ki, bize kazanma imkânı ve inancı verdi. Çok şükür ki Artvin´i iki kötüden birine mecbur etmedi. Bize dürüst, ahlâklı ve Artvinlilerin tümünü kucaklayacak şahsiyetli adaylar nasip etti.
MHP İl Başkanı olarak Artvin Merkez Adayımız Saygıdeğer Kadir Seçgin Hocamız başta olmak üzere, ilçelerimizdeki ve bir beldemizdeki başkan adaylarımızla, il genel Meclis üyelerimize ve belediye meclis üyelerimizin tamamına kefilim. Hepsine gönülden inanıyor ve güveniyorum.
MHP İl Başkanı olarak, önce davamıza, sonra partimize ve adaylarımıza sahip çıkmanızı istiyorum. Hepinizi Allah´a emanet ediyorum.”dedi.
MEVZU SADECE 42 GÜN SONRA YAPILACAK SEÇİM DEĞİLDİR
Başkan Özer’in ardından Onur konuğu olarak söz alan, aslen Artvinli olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı MHP Ankara Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel Türkiye’de yaşanan süreci ve gelinen noktayı, buna karşın Başbakan ve AKP’nin takındığı tavrı hiciv yaparak eleştirdi. Demirel, Türkiye’nin en büyük rezaletinin Habur’la başladığını hatırlatarak;  “Konumuz 42 gün sonra yapılacak seçim. Ama mevzu orda bitmiyor. Yapılacak olan seçimden sonra bazı şeyler Türkiye’de herhâlde farklı algılanacak.
SOKAKLARDA TOMALAR DEĞİL İNSANLAR DOLAŞMALI
2013 yılını Türkiye hiç güzel yaşamadı. Bu yılda tatsız olaylar oldu. Önce bir gezi parkı olayı oldu. O olayda canlar yandı. Yaralananlar oldu, hakka yürüyenler oldu ama anılarımızda kötü izler kaldı. Bir ülküde demokrasiden, bir ülkede özgürlükten söz edeceksek eğer caddelerinde önce insanlar yürüyebilmeli, tomalar değil. Tomaların rahat yürüdüğü, insanların rahat yürüyemediği sokakları varsa bir ülkenin o ülkede özgürlükten, o ülkede demokrasiden söz etmek yalnızca hayalcilik olur. Başbakan “Hayaldi Gerçek Oldu” diyor ya başbakan. İnsan yürüyemiyor bu ülkenin sokaklarında. Bu ülkenin sokakları tomalara daha özgür alanlar sağlıyor. İşte 2013 Türkiye bu kötü olayla anılır oldu. Bu ülkenin bazı yerlerinde birileri yürürken kimse sesini çıkarmıyor. Birileri bazı bezleri sallarken bayrak diye kimsenin sesi çıkmıyor.
BİZ ACILARLA BESLENEN BİR TOPLUM OLMADIK
11 Mayıs 2013’te Reyhanlı’da büyük bir patlama oldu. Birçoğumuz unutmak istedik çünkü acılarımızla beslenen bir toplum değiliz. Biz Reyhanlı’yı hafızalarımızda pek hatırlamak istemedik ama 52 tane can verdik. Şehitler yok bu ülkede diyorlar ama hiç değilse 52 tane şehidimizin Reyhanlı’da olduğunu hiçbir zaman unutmamamız lazım. Bu ülke hala şehit veriyor. Bazen şunları duyuyoruz askeri araç şarampole yuvarlandı. Görev zayiatı ile bir askerimiz vefat etti diye, umuyoruz öyledir. Umuyoruz düşman gözü ile bakanların yaptıkları tuzaklar ile şehit olmamışlardır. İnşallah kazadır.
Biz milliyetçi hareket partisi olarak Aralık ayının son haftasına girerken bir şehit daha verdik. Seçim büromuza düzenlenen saldırıca bir basın mensubumuz vefat etti. Onu da hiç kimse duymadı, hiç kimse görmedi.
PARALEL İMRALI’DAN GEÇİYOR!
Aslında bu ülkede paralel dedikleri onların anlatmak istedikleri gibi paralel değil. Bu paralel sanıyorum İmralı’dan geçiyor. O paralelin bir ucunda herhâlde bebek katili de var. Sizce olmaması mümkün mü? 11 yıldır bu ülkede hiç olmaz denilen ancak filimler de görürsek olabilecek olaylar oluyor. Birisi İmralı’da misafir kabul ediliyor. Sayın başbakanın insanları aldatma ve kandırma adına yaptığı siyasetinin bir parçası olarak başkalarına itham ediyor. Biz evet bir paralel vardır. 11 yıldır sayın başbakan bu kadar güçlü bir hükümet olmasına rağmen bu ülkeyi uyuyarak yönetmiş onu anlıyoruz ve bir anda 17 Aralık’ta Başbakan uyanıyor.
ESKİDEN PANDORANIN KUTUSU AÇILIRDI ŞİMDİ AYAKKABI KUTUSU AÇILIYOR!
Bu ülkenin birliğine beraberliğine inanmış, bu ülkenin bugüne kadar Cumhuriyet tarihinde taş üstüne taş koymuş herkesten minnettar kalmış biz Türk Milletinin evlatları, hata yapıyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz dediğinizde biz hepimizin, siz kamudan besleniyorsunuz, siz geri kafalısınız, statükocusunuz, faşistsiniz, ırkçısınız diyen başbakan değil miydi. Aynı başbakan ne oldu da 17 Aralık’ta birden hidayete erdi. Eskiden Pandora’nın Kutusu açılır derlerdi ama artık şimdi ayakkabı kutusu açıldı biliyorsunuz. Bazılarının gözü açılması için gerekli bir kutuymuş o. 17 Aralık’ta bu ülkede bir devlet memurunun bankacılık yapan, paranın bankada durmasını herkese tavsiye etmesi gereken kişinin evinde ayakkabı kutuları içinde paralar bulunda dolarlar, Euro’lar bulundu. Hayır için diyorlar.
O PARALARIN KİMİN OLDUĞUNU BİZ ÇOK İYİ BİLİYORUZ
O paralar kimin parasıydı kimse bilmiyor diyorlar. Ama o paranın kimin olduğunu biz söylüyoruz. O para milletin parası. O para bu ülkede emekliye reva görülmeyen zamların parası, o para istihdam için kurulacak fabrikaların parası, o paralar bu ülkede üniversite öğrencilerine kredi olarak verilmesi gereken paralar yani o paralar sizin benim bizim ve çok sık kullanılan tüyü bitmemiş yetimin paraları.
Yalnız o kadar mı? Hayır. Birde havuz problemi var. Bir havuz oluşturmuş ve hepimize küfür ederek telefon kayıtlarında gazetelerde var diyor ki “ havuza senede yüz milyon dolar at” düşünün Artvin’e 100 milyon dolarlık bir yatırım yapılsa Artvin ihya olur. Artvin işsizlik olur mu? Artvin’den göç olur mu?
O paralarla yapılanlara başbakan hayır işi diyor. Bir başbakanın devlet kesesinden hayır yakma lüksü var mıdır? Başbakanın oğlu ne iş yapar bilir misiniz? Aslında işsiz ama öyle çok parası var ki. Nerden kazandığını kimse anlayamıyor. Başbakan diyor ki bu bir rüşvet değil. Benim oğlum kamu çalışanı değil. Benim oğlum çalışmadığına göre ona verilen para rüşvet değildir diyor. Düşünün sizin çocuklarına niye verilmiyor? O ayakkabı kutularının içinde çıkan paraları savuma gereği neden başbakana kalıyor.
BAŞBAKANIN, BAKANLARIN ÇOLUK ÇOCUĞU İÇİN YASA ÇIKARTIYORUZ
Bir grup var çok eğleniyorlar. Bir İmralı’da ki birde yakın arkadaşları. Onlar için artık meclis durmaksızın çalışıyor. Başbakan ve İmralı heyetini kurtarmak için yasa çıkartıyoruz. Bir meclisin yasama görevi yalnızca başbakanın gönlüne göre yasa çıkarmak değildir. bir meclisin görevi milletinin hayatını rahatlatacak, milletinin geleceğini aydınlatacak yasaları çıkarmaktır. Biz millet için, milletin iyiliği için yasa çıkarmıyoruz. Biz yalnızda maktumlar için yasa çıkartıyoruz. Başbakanın, bakanların çoluk çocuğu için yasa çıkartıyoruz. Çıkan kayıtlar ortaya dökülemesin diye şimdi de yasa çıkartıyorlar.
SEN NEYMİŞSİN BE ABİ
Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir kişinin menfaati için yapılacak anayasada uzlaşmaz. Ama başbakan unutmasın demokraside bir şey gerekiyor. Muhalefet. Muhalefet olmadan demokrasi olmuyor. Muhalefetin olmadığı yönetimlere diktatörlük deniliyor. Başbakan tek bir şey biliyor, ben ne söylersem o doğrudur. En güzel şarkıyı o söyler, en güzel şiiri o okur, en güzel kararları o verir sen neymişsin be abi.
MHP HİÇ BİR KİŞİNİN MENFAATİ İÇİN ÇIKACAK YASADA UZLAŞMAZ
Meclise yeni dönemde 5 milletvekili girdi. Habur’u meclise kurdular. Şuan tutuklu tek milletvekilli var Sayın Engin Alan. 2010’a kadar kahraman diye anılan, bu ülkede terörle mücadelede bayrak bir isim olan Engin Alan. Ama onu en çok bebek katilinin Türkiye’ye getiriliş öyküsünde görüyorsunuz. Paralel İmralı’dan geçti ki şimdi Engin Alan dışında herkes serbest. Son gelen milletvekillerinin yemini ikinci bir Habur’dur. .. Ben bugün Artvin’i çok sıcak buldum, coşkulu buldum. Sözlerimi burada bitirirken hepinize çok teşekkür ediyorum.”dedi.
MHP ARTVİN MERKEZ VE İLÇE ADAYLARININ İSİMLERİ ŞÖYLE
Konuşmaların ardından aday tanıtım bölümüne geçildi. Adayları ilçe başkanları kendileri sahneye davet ettiler. MHP’nin Belediye başkan adayları şöyle;
Ardanuç: Ayşe Genç Arhavi: Adnan Çağ Borçka: Oral Küçük Hopa: Neslihan Albay  Murgul: Sedat Ali Öktem,  Şavşat;Osman Süner,  Yusufeli: Yusuf Sağlam, Artvin Merkez: Kadir Seçkin.
Adaylar sahnede teker teker tanıtıldıktan sonra MHP İl Başkanı MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel’e üzerinde “ARTVİN” yazan maket sandık hediye etti. Demirel sandığın kapağını açarak içinin boş olduğunu göstererek son günlerin flaş gündemine gönderme yaparken, Merkez İlçe Belediye Başkanı Kadir Seçkin’e de ayakkabı kutusu hediye edildi. Kutunun içinden ise bir Kur’an’ı Kerim, bir de Türk Bayrağı çıktı. Seçgin Kur’anı  ev Bayrağı öperek teşekkür etti. Günün anısına çekinilen toplu fotoğrafın ardından aday tanıtım programı sona erdi.

Bu haber 2596 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com