27.03.2014
CHP Borçka İlçe Başkanlığı’nın CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Arif Solmaz Önderliğinde düzenlediği Selçuk Balcı konseri büyük bir coşku yarattı.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı konser Borçka Belediye Parkında gerçekleşti. İlk konuşmayı Eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu yaptı. Ardından CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan kısa bir konuşma yaptı ve duygu dolu bir şiir okudu. Sonrasında ise CHP milletvekilleri Oktay Ekşi ve Süheyl Batum kısa konuşmalar gerçekleştirdiler. Konserin başlamasından hemen önce ise CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Arif Solmaz dolu dolu bir konuşma gerçekleştirdi. Bu konuşmanın ardından Selçuk Balcı sahneye çıktı ve konser başladı. Bu tip etkinliklerin Borçka’da hemen hemen hiç olmamasından dolayı sitem eden Borçkalı gençler bu konser sayesinde stres atıp doyasıya eğlendi. Yaklaşık üç saat süren konserden sonra gençler alanda horon tepti ve ardından program son buldu. 
Konser öncesinde konuşma yapan Arif Solmaz şunları söyledi,
“Dostlar, kardeşler! Ne mutlu ki bu gün, bir arada, kol kola, omuz omuza durmaktayız! Ne mutlu ki daha bu günden; varlık, birlik ve özgürlük içinde kurulacak güneşli günlerin sofrasındayız! Selam olsun, 30 Mart sabahı inşallah zaferle taçlanacak olan büyük yürüyüşümüzde yüreklerini yüreklerimizin yanına atan tüm dostlara! Selam olsun, sarsılmaz adımlarla dimdik sürdürdüğümüz yürüyüşümüzü, hakkı ödenmez emekleriyle büyüten; mücadelemizi kuru düzlüklerde sırtlayıp, başları en ışıklı dağların mağrur zirvelerine taşıyan iş kardeşlerine! Selam olsun, hakları üzerimizde koca bir çınar gölgesi gibi duran analarımız ve babalarımıza! Selam olsun, umudun taze filizleri olan, güzel yüzlü çocuklarımıza ve selam olsun, Borçka’da birliğe, dirliğe ve değişime omuz verenlere!
Bu gün buraya, gür ve aydınlık sesimizle, gelecek güzel günleri, gümbür gümbür haykırmak, o güneşli günlerin sofrasına yarın değil, daha bu günden oturmak için toplandık. Hepiniz ayrı ayrı; dostların arasına, güneşin sofrasına, hoş geldiniz Kardeşler!
Seçim çalışmalarına başladığımız ilk günlerde, kurguladığımız kampanya yöntemlerini, ilçe iktidarını almak konusundaki irademizi ve yeterliliğimizi sorguluyorlardı. Alanlara zamanında inmediğimiz, seçim çalışmaları için geciktiğimiz konusunda bizi eleştiriyorlardı. Tüm bunları söyleyenler, bizim için hiç de geç olmayan bir zamanda, 22 Şubat günü, tam donanımlı bir kampanya, disiplinli bir parti ve uygulanabilir, 45 ayrı projeyle alanları zapt eden bizlerle karşılaştılar.
30 Mart’ta zafere ulaşmak uğruna ortaya koyduğumuz irade, inanç ve kararlılık, mağrur mücadelemizin her yeni adımında, siz değerli Borçkalılar tarafından daha net görüldü ve benimsendi. Seçimler yaklaşıp, mücadelemiz yükseldikçe, rakiplerimiz; başlangıçta Borçka seçimlerinin zayıf halkası olarak gördükleri bizi, her adımı takip edilmeye değer, imrenilen ve hatta taklit edilen bir rakip olarak görmeye başladılar. Ancak seçim çalışmaları süresince, kendilerinde yaşanan bu algı karmaşası bizlerde yaşanmadı. Çünkü bizim anlayışımızda; insanları küçümsemek yok, yüceltmek var, bizim anlayışımızda verilen emekleri hiçe saymak yok, baş tacı yapmak var! Bizim gördüğümüz gelecekte, ayrışan, çatışan ve hasetle, başkalarının mutsuzlukları üzerine mutluluk inşa eden insanlar yok! Bizim gördüğümüz gelecekte, eşit, özgür ve onurlu yurttaşlık anlayışı var!
Buradan bir kez daha tüm adaylara ve Borçka halkına seslenmek istiyorum: Siyasi farklılıklar Borçkalıyı ayrıştıramaz. Borçkalı birbirine siyaset üstü bağlarla bağlıdır. Bu yüzden, içinden geçtiğimiz süreçte, birbirimizi üzecek, kıracak, yıpratacak, ayrıştıracak söylem ve tutumlardan kaçınmak, özellikle biz adayların en önemli sorumluluğudur.
Şu anda Borçka Belediye Başkanlığı için adaylık sürecini yürüten bütün arkadaşlarımız, benim ve arkadaşlarım için, seçim sürecinden önce hangi sevgi ve saygı mertebesindeyse; bu gün de aynı mertebede seyretmektedirler. Bu bakışla, buradan, Borçka’da seçim çalışmaları yürüten bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum.
Dostlar, kardeşler! Bu güne kadar hem benim, hem de arkadaşlarım hakkında dile getirilen asılsız iddiaların hiç birini ciddiye almadık. İddiaların hiç birine de asılsız oldukları için cevap verme gereği duymadık. Biz her zaman kendi çalışmalarımızla meşgul olduk. Özellikle ben bu güne kadar hiçbir yerde aday arkadaşlarımızın ne şahsı ne de örgütleri hakkında tek bir asılsız iddiada bulunmadım. Anamdan, babamdan, töremden bana miras kalan temiz, dürüst, onurlu yaşam anlayışını, siyasetimde de yaşattım. Elbette yine, bundan sonraki süreçte de mağrur duruşumu koruyacağım.
Ancak, tüm bu iddiaların içinde öylesine bir iddia var ki, artık bunun cevaplandırılması bir zorunluluk olmuştur. Bu iddia, siyasi anlamda bizim ahlak sınırlarımızı zorlayan bir iddiadır! Bu iddia, seçim süresince bize reva görülen zulmün dillere yansımasıdır!
Bahsettiğim iddiayı buradan bir kez daha dile getirmeden, sadece sizlerin aracılığı ile cevaplandıracağım:
Gerçekleştirilen bunca işin, verilen bunca emeğin, çekilen bunca zahmetin ardından şimdi sizlere soruyorum; yapılan bunca şey oyumuzu başka bir partiye vermek için miydi? Eğer sonunda başka adaya, başka partiye oy vermek niyetinde olsaydık,45 ayrı projeyle halkın karşına çıkıp oy ister miydik? Gece demeden gündüz demeden, durmadan dinlenmeden yürüttüğümüz çalışmayı, başka bir partiye hediye etmek için mi gerçekleştirdik? Bugün burada gerçekleşen, Borçka’nın gördüğü en büyük konser organizasyonunu, başka parti kazansın diye mi gerçekleştiriyoruz? Bu akla, izana sığmayacak iddiaya en güzel cevabı burada sizler verdiniz. Gür sesinizle bu iddialara karşı geldiniz. Bizim sözümüz, halkın sözüdür. Halkın sözü şüphesiz bizim sözümüz, bu iddialara verdiğimiz cevabımızdır.
Dostlar, kardeşler! Biraz önce projelerimizin 45 tane olduğunu söyledim, dilimin sürçtüğünü sanmayın. Seçim sürecinde hazırlamış olduğumuz 44 projenin yanına, öneriler üzerine bir yenisini daha ekledik. Borçka’nın ilçe trafiğinin akışkanlığını sağlamak amacıyla geliştirdiğimiz projelerin yanına, ilçemizdeki otoyolların onarılması ve iyileştirilmesi çalışmalarını da, eklemiş bulunuyoruz. Hayırlı olsun.
Dostlar, kardeşler! Seçim çalışmalarını yasal olarak sürdürmemiz için bizlere tanınan bu kısa süre zarfında, elimden geldiği kadar Borçka’da bütün evlerin kapılarını çalmaya gayret gösterdim. Yine de bütün evlere ulaşmak konusunda kimi eksiklerimiz olmuş olabilir. Ancak hiç meraklanmayınız! Projelerimizi tüm halkımıza anlatabilmek ve her evin kapısını tek tek çalabilmek için kurduğumuz alan tarama takımlarımız, sizlerin dileklerini bana tüm detaylarına kadar ulaştırıyorlar. Bu alan tarama takımları ilçemizdeki her evi en az bir defa ziyaret ettiler ve benim adıma halkımızı muhabbetle selamladılar. Borçka’daki bütün evlerin kapısını yüce çalışma azimleriyle aşındıran alan tarama takımlarımıza buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
Bunun yanında gerçekleştirdiğimiz mahalle yürüyüşleriyle, kurum ve kuruluş toplantılarıyla, esnaf ve ev ziyaretleriyle özel olarak halkın arasında bizzat bulunmayı, her zaman her şeyin üstünde tuttum. Çünkü ben; bir halk çocuğu olarak, dün de, bugün de halkın değerlerini, geleneklerini ve düşüncelerini her şeyin üzerinde tuttum. Halkımla birlikte olmaktan her zaman mutluluk ve gurur duydum. Gelecekte de, sahip olacağımız güzel günlere halkımla birlikte yürümek için bu yola çıktım ve 31 Mart sabahından itibaren, Allah izniyle belediyeyi de halkımla birlikte yöneteceğim. Güç, kudret, iktidar, mutlak suretle halkın olacaktır.
 Dostlar, kardeşler! Bize bu güne kadar düşündüğümüz birçok şey uygulayamayacağımız söylendi. Ancak hepsini bir bir dişimizle, tırnağımızla gerçekleştirdik. Bu konser için sevgili Selçuk Balcı kardeşimizin ismi ilk kez telaffuz edildiğinde, bunun bir hayal olduğunu bizimle alay edercesine dillendiren insanlar oldu. Ancak bugün buraya bu düşü gerçekleştirmek üzere, Selçuk Balcı kardeşimizi hep birlikte dinlemek için toplandık. Kendisi 2 gün önce Paris’te konserdeydi, bizleri kırmayıp bugün buraya geldi. Kendisine halkım, partim ve şahsım adına şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. Şuan burada bu etkinlik için bulunuyor olmamız Selçuk Balcı kardeşimizi konser için Borçka ya getiremeyeceğimizi söyleyenlere verilmiş en güzel cevaptır. Buradan projelerimizi gerçekleştiremeyeceğimizi iddia edenlere sesleniyorum; bu iddialara da 31 Mart’tan itibaren, bıkmadan susanmadan, durmadan dinlenmeden çalışarak gerçekleştireceğimiz icraatlarımızla, bitmek tükenmek bilmeyen çalışma azmimizle vereceğiz.
Dostlar, Kardeşler! 31 Mart sabahı, inşallah iktidar, halkın olacak ve insanlarımız ellerini korkmadan, düşünmeden birbirlerinin ellerine bırakarak; “Yaşamak Ne Güzel Şey” diyecekler! Bir salkım üzüm gibi serin, bir ferah, bir rahat, bir işitilmemiş şarkı söyleyecekler. Hiçbir ağaç böyle harikulade bir “yemiş” vermemiş ve en vaat edici bir yaz gecesi böyle sesler, böyle renklerle sabaha ermemiş olacaktır! Zafer artık hiçbir şeyi affetmeyecek kadar tırnakla sökülüp koparılacaktır.

Dostlar, Kardeşler! Ne mutlu ki bugün dostların arasındayız, ne mutlu ki daha bu günden güneşli günlerin sofrasındayız. Dostların arasına, güneşin sofrasına, hoş geldiniz, kardeşler!” şeklinde konuştu. 

Bu haber 2192 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Ertan GEDİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com