23.05.2014
Artvinli “Dünya Burun Şampiyonu” Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş Mehmet Özyürek 8.8 santimlik burnu ile ünlü bir markanın buzdolabı reklamında oynadı. Televizyonlarda yayınlanmaya başlayan reklam Artvinlilerin ilgi odağı oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Rize Çamlıhemşin’de çekilen reklam filmi birkaç gün önce ulusal kanallarda yayına girdi. Kendi oynadığı reklamı çeşitli televizyonlardan seyreden burun şampiyonu Mehmet Özyürek reklamın yayına girmesinin ardından Türkiye’nin her yerinden tanıdıkları ve akrabalarının kendisini arayıp tebrik telefonları aldığını söyledi.
İlgiden oldukça memnun olduğunu söyleyen Dünya Burun Rekortmeni Mehmet Özyürek; “Biliyorsunuz ben Rize’de yapılan bir yarışmada 8.8 santimlik burnum ile birinci seçilmiş ve dünyadaki en uzun burunlu insan ilan edilmiştim. Devamında Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdim. Bu unvanımı taşımaya gururla devam ediyorum. Şuanda gelmiş geçmiş, bilinen dünyanın en uzun burunlu insanı benim. Bu yüzden bazen televizyon kanalları, bazen gazeteler ve sokaklarda insanların yoğun ilgisiyle karşılaşıyorum.
Güney Kore’den tutunda İtalya’ya kadar televizyon programlarına konuk oldum. Ben emekli bir insanım ve bütün geçim kaynağım emekli maaşım. Geçmişte bir GSM operatörünün reklamında oynamıştım. Geçtiğimiz günlerde de tanınmış bir markadan reklam teklifi geldi değerlendirip kabul ettim. Çekimleri 3 hafta önce yapıldı ve bir iki gündür yayında. İnsan mutlu oluyor, sokaktaki insanların olumlu tepkileri de son derece memnuniyet verici. İnşallah yeni projelerde yeni reklamlarda belki filmlerde oynama fırsatımız “olur diye konuştu.
Öte yandan buzdolabı reklamında baba rolünü oynayan Dünya Burun Şampiyonu’nun rekorundan bahsediliyor. Kızı babasının burnu varsa kendisinin de buzdolabı olduğunu ve bütün sebze meyvelerinin bu sayede taze kaldığını söylüyor. 40 saniye süren reklamda buzdolabının özelliklerinden bahsedilirken, Şampiyon Özyürek’in burnu hamsi ve mezura ile ölçülüyor.

Bu haber 1937 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com