26.05.2014
Çocukları olan anne ve babalar bir gün çocuklarını evlilik kervanına katacaklarını iyi birler. Yeni hayatlarını birleşerek en kutsal müessese olan aile birliğini kurarak ikinci bir hayata yelken açarlar. İşte değerli Kocaman Ailesi’nin oğlu Uğur Kocaman’da bunlardan biri.

 Artvin Borçka Eşraflarından Eski Artvin SGK  Müdür Muavini Merhum Avni Kocaman ve Sevgi Kocaman’ın iki çocuğunun büyüğü olan Jeoloji Mühendisi  Uğur Kocaman evlilik yolunda ilk adımını  sevdiği Tuğçe Kurnaz’a söz yüzüğü takarak attı. Çiçeği burnunda damat uzun yıllardır süren gönül arkadaşlığını evlilik kararı alarak resmileştirdi.

Evlilik kararının ilk aşamasında Allah’ın emri Peygamber’in kavliyle kız isteme merasiminden sonra iki aile arasında söz yüzüğü takılarak birlikteliği resmileştirirken iki aile dost oldular. Ankara Eşraflarından Mukadder Abdullah Kurnaz’ın sınıf öğretmeni kızı Tuğçe Kurnaz’ın, ailesinin ve sevenlerinin de mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
Söz yüzükleri, kız evinde yakın akraba eş ve dostlarla mütevazı bir törenle takıldı. 08 Magazin Ekibi Kocaman Ailesi’nden Anne Sevgi Kocaman’la kısa bir söyleşi gerçekleştirdi. Anne Sevgi Kocaman: “İki çocuk annesiyim. İlk oğlumu evlendirmenin heyecanını yaşamaktayım. En büyük hayalimiz çocuklarımızı okutup istikballerini kazandıktan sonra iyi bir evlilik yaparak mutlu olmalarını sağlamak ve bu konuda duacı olmak. Allah’a şükür çocuklarım okudu ve ekmeklerini kazanmaya başladılar. Uğur askerliğini yaptı  ve sıra evlenmeye geldi. Bende oğlumun sevdiğini alarak onların yuva kurmaları için yardımcı olmaktayım. Tek eksiğim eşimin bu güzel olayı görememesidir. Bizleri zamansız bıraktı ama  Allah’ın takdiri diyorum. Ancak hayat devam ediyor. Çocuklarımın mutlu olmaları ve mutlu birer yuva kurmaları beni onlar kadar memnun ve mutlu edecektir. Allah’tan her anne ve babaya bu günleri görmesini yürekten diliyorum. İki oğlum var. İki de cici kızım olacak. Ailem büyüyecek ve inşallah torunlarımızı seveceğim. Mutluluklar paylaştıkça artar. Allah bu mutluluğu tüm evlatları olan anne ve babalara nasip etsin. Oğlumun vesilesiyle akraba bağı kurduğum Kurnaz Ailesi’ne de çok teşekkür ederim. Her iki aileninde çocuklarının mutluluğu için ne gerekiyorsa yapacağından hiç şüphem yok. Çocuklarımız da sağlam aile kurumu kurmaları için birbirlerini saysınlar, sevsinler. Olgunluk içerisinde yaşamı birlikte paylaşsınlar. Her iki çocuğuma da mutluluklar diliyorum.” diyerek duygularını 08 Haber’e açıkladı.
08 Ailesi’nin dostu olan Kocaman Ailesi’ne güzel birlikteliğin başlangıcında mutluluklar diler, Uğur ve Tuğçe çiftinin düğün törenlerinde de bulunmayı umut ederiz.

Bu haber 2341 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hatice NUR ERSÖZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com