27.05.2014
Dilsiz ve sağır iki engelinin düğününde renkli görüntüler vardı.

 

 Artvin-Borçka Mavi Köşk Düğün Salonu’nda bir çok davetlilerin ilgi gösterdiği düğünde mutluluklarını paylaşan engelli çiftin düğününde renkli görüntüler sergilendi.

AŞKLARINI KALBİNE VE SEVGİLERİNİ KALEMLE ANLATAN ENGELLİLER, AŞKLARINA ENGEL TANIMADI
Fecabook sitesinde dolaşan iki işitme engellisi Borçka ilçesinden Ömer Faruk Yıldız (22) ile Tokat Erbaa ilçesinden Ümmihan Yüzgeç (20) iki yıl önce internet üzerinden tanıştı  ve daha sonra engelliler okulunda tanışıp bir süre görüşen iki engelli aralarında aşk başladı. Birlikteliklerini evliğe götürmek isteyen çiftin bu isteğine, aileler de destek verdi.
Çiftlerin ailelerinden baba Nusret Yıldız, evlatlarımız engelli ama her şeyi biliyorlar, onlar çok güzel anlaşıyorlar, aslında engelli zaman zaman biz oluyoruz, onların o kadar temiz kalpleri ve sevgiler var ki anlatılmaz ifadelerini kullandı.
Karşı aile ise, evlilik olayına pek sıcak bakmadıklarını ancak yanlarında olmak yerine kendi ayakların üzerinde durmaları için iş imkânların verilmesini istedi.
Damadın Ağabeyi Fatih Yıldız ise, engellere pozitif ayrımcılık yapılmamsını ve KPSS sınavlarında eşit puanla tabi tutulmamasını ve iş alımlarında öncelik tanınmasını istedi.
Renkli görüntülerin sergilendiği düğüne İlçe Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkanı Aslan Atan,Ak Parti Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda baba Nusret Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Şükrü Etürk ile çok sayıda davetlilerin katılığı düğün merasiminde çiftlere ilk takıyı Belediye Başkanı Aslan Atan ve davetliler taktı.

Bu haber 2945 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08 HABER MERKEZİ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com