09.06.2014
Kim derdi ki Cezayir’den gel, Artvin’de işe başla. Başladığın günde de hayat arkadaşınla karşılaş. İşte o kısmetlerin kesiştiği yer Artvin oldu.

Artvin’in tanınan renkli simalarından Selma ve Yusuf Topaloğlu’nun kızı Ayşenur Topaloğlu ile Ankara eşraflarından Gürsel -Uğur Kızılcık çiftinin oğulları Umut Kızılcık’la hayatını birleştirerek evliler kervanına katıldılar.
7 Haziran Cumartesi gecesi Doğa Restaurant’ta yapılan görkemli kına ve düğün töreninde dünya evine giren Ayşenur Topaloğlu-Umut Kızılcık   davetlilerin huzurunda dünya evine girdiler. Doğa Restaurant’ta yapılan düğüne gelin damat, müzik ve konfeti yağmuru eşliğinde salona girerek ilk danslarını yaptılar.
Düğünde gelin damadı oyun pistinde yalnız bırakmayan aileler çocuklarının ilk dansına eşlik ederek gece boyunca çiftin mutluluklarını paylaştılar. Düğün pastasını törenle kesen genç çift tatlı yiyelim tatlı geçinelim diyerek birbirlerine davetlilerin huzurunda birbirlerine pasta ikram ettiler. Takı merasiminin ardından Artvin halk oyunları ekibi sahne alarak birbirinden güzel hareketli Artvin oyunlarını oynadı. Düğüne gelen Topaloğlu ve Kızılcık ailesinin mutluluğunu paylaşan davetliler gece boyunca yöresel folklor oyunları yanı sıra dans ve Ankara misketiyle çoştular coşturdular.
 Düğünle ilgili duygularını 08 Habere açıklayan gelin Ayşenur Topaloğlu ve eşi Umut Kızılcık evliliğe giden süreci anlatırken damat Umut Kızılcık, 28 yaşında olduğunu tahsilini makine teknikeri olarak yaptığını belirtti. Okulu bitirir bitirmez yurt dışında ekmeğimizi kazanmak için Kazakistan ve Cezayir’de Türk şirketlerinde görev yaptım . Daha sonra Artvin Murgul Eti Bakırda çalışmak için iş başvurusu yaptım.
Burada Ayşegül ile şirkette karşılaştım. O gün benim için hayatımın dönüm noktası olduğunu ruh ikizimi bulduğumu hissettim. Mesai arkadaşlığımız kısa süre içerisinde gönül arkadaşlığına dönüştü. Ailelerimiz de bizim bu isteğimizi destekledi.Her iki ailede aldığımız karar neticesinde arkadaşlığımız resmileştirerek 15 Aralıkta 2013 de iki aile arasında nişan yaptık.Bugün burada evliliğe giden son basamakta ailelerimiz dost ve arkadaşlarımızla düğün töreniyle mutluluğumuzu paylaştık. Uzaktan yakından gelen tüm davetlilerimiz ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Umut Kızılcık Artvin’in özellikle değerli kayınpederim Yusuf Topaloğlu’ nun damadı olmaktan büyük onur duymaktayım. Bizler evlilik yolunu tamamlayarak mutlu bir aileyi sevgimizle kuruyoruz. Ankara’daki düğün törenimiz 11 Haziran 2014 tarihinde Eryaman Grantpark Düğün salonunda Ankara’daki dostlarımızla mutluluğumuzu paylaşacağız düğünümüze herkes davetlidir.
 Artvin’de ki düğünde oğullarını mutlu gününde yalnız bırakmayan Gürsel –Uğur Kızılcık çifti 08 Habere duygularını açıklarken iki evladım vardı iki kızım oldu bizler büyük bir aile olduk . Kayınvalide Gürsel Kızılcık 57 yaşındayım ben kendimi genç hissediyorum gelin kızımın ben kayınvalidesi değil arkadaşıyım.Lütfen bunu yazın yazmazsanız darılırım. Her anne ve baba gibi bende iki evladımı sağlığımda evlendirdim çok mutluyuz. 
Kız anası Selma Topaloğlu düğünle ilgili duygularını dile getirirken kız vermek zor olsa da çocuklarımızın yuva kurması her anne baba için önemli dönüm noktasıdır. Ben ikinci kez kız evlendiriyorum. Bu akşam bende düğünümüze katılan dost ve akrabalarımıza çok teşekkür ediyorum. Anne Selma Topaloğlu çocukları için bir ömür boyu mutluluklar dilediğini uzağa kız vermenin burukluluğunu yaşadığını da itiraf etti.
08 Haber magazin ekibi olarak Topaloğlu ve Kızılcık ailesinin mutluluklarını ortak olup genç çifte ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Bu haber 2774 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hatice Nur ERSÖZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com