23.06.2014

 

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı (AFGAD) ve Artvin Söz gazetesi İmtiyaz Sahibi Yaşar Kars,  Artvin Belediyesi Fen İşlerinde görevli Ziraat Mühendisi Ebru Gültekin ile Doğa Restaurant’ta dünya evine girdi. 

20 Haziran Cuma günü Saat: 19.00’da Doğa Restaurant, Düğün Salonu’nda yapılan düğün törenine dost ve akrabalarının yanı sıra onur konuğu olarak Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, CHP Eski İl Başkanı Selim Bilgin Karayolları 102. Şube Müdürü Mesut Balmumcu katıldı...

EVLENEN GAZETECİ OLUNCA DÜĞÜN GAZETECİLERİN BULUŞMA GECESİNE DÖNDÜ

Gazeteci Yaşar Kars’ı meslektaşları da yalınız bırakmadı. Düğün törenine basın camiasının duayenlerinden Kafkas Haber gazetesi İmtiyaz Sahibi Turan Şentürk, 08 Haber gazetesi İmtiyaz Sahibi Sedat Varan ve Eşi Selma Varan, Umut Medya Grup İmtiyaz Sahibi İsmet Başar ve Eşi Semahat Başar, Aydınlık gazetesi ve Ulusal Kanal Artvin Temsilcisi Mehmet Özden ve Eşi Gülsüm Özden,  Habertürk Artvin Temsilcisi  ve Artvin Post  gazetesi muhabiri Hakan Aydın ve eşi Emel Asıliskender Aydın, Yusufeli Haber gazetesi  Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Sibel Ağduman, Dost Artvin gazetesi  Sayfa Editörü Erdal Bakır, Serhad Artvin gazetesi Yazıişleri Sorumlu Müdürü Orhan Şengün,  Muhabir Ayten Öztürk, DHA Artvin Muhabiri Adem Güngör, TRT Kemalpaşa temsilcisi ve 08basin.com haber portalı sahibi Aydın Tatar, 08 Haber gazetesi başyazarı ve muhabiri Sami Özçelik katıldı.

ÇİFTLER SALONA ASMA KÖPRÜ’DEN GEÇEREK GİRDİ

Saat 19.30’da Doğa Restaurant’ın yanında bulunan Şehitlik köyü (Mamazvinda) Asma Köprüsü’nden meşaleler eşliğinde geçen Ebru-Yaşar çifti farklı bir girişle başlayan düğün töreni nikâhın kıyılmasıyla devam etti.

Nikâh defterine imza atmak için kullanılan kalemin öyküsü düğüne katılanları duygulanırdı. Yıllar önce Artvin Belediyesi Nikah Dairesi’nde evlendirme memuru olarak görev yapan ve bu kurumdan emekli olduktan sonra vefat eden Damat Yaşar Kars’ın Babası Ömer Kars’a ait olan dolma kalem, yıllarca birçok nikaha şahitlik ettikten sonra, bu kez oğul Kars’a şahitlik etti. İmzaların atılmasından sonra çiftler ilk danslarını yaptılar.

DÜĞÜNÜN ONUR KONUĞU ARTVİN VALİSİ KEMAL CİRİT OLDU

Artvin Valisi Kemal Cirit, çiftlerin düğün törenlerine katılarak, çiftlerle sohbet ettikten sonra Artvin’in en önemli horonlarından olan  “Çift Jandarma” ağır barını oynamaya eşlik etti. Düğün sonrası duygularını dile getiren Kars çifti, düğünlerine katılanlara teşekkür ederek; “Bizi bu en mutlu günümüzde yalınız bırakmayan tüm dost ve akrabalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sayın Valimizin davetimize icabet edip gelmesi ise bizi onurlandırmıştır. Düğünümüzün onur konuğu olmuşlardır. Sayın Valimizin Artvin’e geldiğinden beri sergilediği halkın içinde duruşu takdire şayandır.  Kendisine en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dediler.

GAZETECİ ARKADAŞLARIMA, DOST VE AKRABALARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM,

Gazeteci arkadaşlarına özel teşekkür eden Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Başkanı ve Artvin Söz gazetesi İmtiyaz Sahibi Yaşar Kars, “Beni en güzel günümde yalınız bırakmayan gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İlçelerden gelerek, gelemeyen arkadaşlarımız ise telefonla mutluluklar dileyerek beni onurlandırdılar. Hepsine teşekkür ediyorum. Yıllarca birlikte haber yaptığımız, mesleğin zorluklarını birlikte aştığımız yol arkadaşlarımızla bir aradayız.

İMZA ATMAK İÇİN KULLANILAN KALEM DUYGULANDIRDI

Bu akşam çok mutlu olmakla beraber, nikâh defterini imzaladığımız kalem benim için çok anlamlıydı. Rahmetli babamın Artvin Belediyesi Nikâh Memurluğu görevi süresince özenle kullandı ve bana büyük bir hatıra olarak kalan dolma kalemle eşim Ebru Gültekin ile bir ömre imza atmamız benim için ayrı bir anlamı oldu. Son olarak; düğünümüze katılan, mutluğumuzu paylaşan, çelenk gönderen, telefonla kutlayan tüm dost, akraba ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah herkese böyle güzel günler, anar yaşatsın” dedi.

Bu haber 3183 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com