30.06.2014
Artvin’in Merkez Seyitler köyüne bağlı Lomaşen Mahallesi’nin papatyaları, mahallenin dört mevsim bahar yaşamasına vesile oluyor.

Nisa Uslu ve Ecrin Altuntaş aynı gün doğmuş iki kuzen. Nisa Uslu 8 Kasım 2010 tarihinde dünyaya merhaba dediği anda Ecrin’de dünyaya merhaba demişti.

İki kuzen birlikte büyüyünce etrafa yaydıkları pozitif enerji ile mahallenin ve ailelerinin maskotu olmuşlar. İkisinin de en çok sevdiği arkadaşları ise hemen karşı komşuları Ela İnce olmuş.  Nisa 4 yaşında ama aklı hayli büyük. Doktor olmak istiyor. Hem de çocuk doktoru. Ecrin ise şimdilik abla olmayı tercih ediyor. Ela İnce ise gelecek yıl okula başlayacak. Ela’nın babası Artvin’de optik üzerine esnaflık yapan Öztürk İnce. Ela’nın da hedefleri çok büyük.

Nisa Uslu ile Ecrin Altuntaş’ın Ela’nın dışında en çok sevdikleri arkadaşları ise;  Karabaş ve Minnoş.  Lomaşen’in papatyaları gazetemiz muhabirini görünce bol bol poz vererek, kendilerini mutlaka gazetede görmek istediklerini söylediler. Bunun üzerine muhabirimiz bütün haberleri bir tarafa atıp bugünün küçükleri yarının büyük insanlarının haberini yazdı. Nisa ve Ecrin gelecek yıl ana okula başlayacak. Çok sevdiği ablaları Ela ise ilkokula gidecek.

Bu haber 2623 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com