11.06.2015
ARSİYAD ARTVİN HALKI VE BASIN MENSUPLARINA TEŞEKKÜR ETTİ Artvinli Sanayici İş Adamları Yönetici Serbest Meslek Mensupları Derneği (ASİYAD) Başkan ve yöneticileri desteklerinden dolayı Artvin halkına ve basın mensuplarına teşekkür etti.

 Geçtiğimiz günlerde görkemli bir açılışla faaliyetlerini başlayan Koliva Otel bu kez basın mensuplarını konuk etti.  Bursa Artvinli Sanayici İşadamları Yönetici Serbest Meslek Mensupları Derneğince (ARSİYAD) Artvin’e kazandırılan Koliva Otelin muhteşem manzarasında ARSİYAD yöneticileri ve basın mensupları bir araya geldi.

Basın mensuplarının yanı sıra ARSİYAD Başkanı Hüseyin Ertaş, Artıyedi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Akgün ve Başkan Yardımcısı Resul Yiğit, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Dede ve Ertuğrul Yıldız, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan katıldı.
Koliva Otelinin muhteşem doğasında ARSİYAD yöneticileri ve basın mensupları birlikte kahvaltı yaptı. Koliva Otelin yapılması sürecinde basın mensupları ve Artvin halkının verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini sunan yöneticiler tek tek söz alarak düşüncelerini ifade ettiler. 
Şirket Başkan Yardımcısı Resul Yiğit yaptığı konuşmada; “Bildiğiniz gibi iki gün önce geniş katılımlı bir açılış yaptık. Bize açılışımızdan bu güne destek veren Artvin basınıyla kendilerine teşekkür etme anlamında bir araya gelmek istedik. Bizi Artvin’e ve Türkiye’ye en iyi anlatacak, yazacak, çizecek de basın olduğuna inandığımız için böyle bir etkinlik yapma kararı aldık. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hep birlikte Artvin’in turizm kenti olması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.
ARSİYAT Başkanı Hüseyin Ertaş ise; “ Ben bir yıl kadar oldu ARSİYAD Başkanlığını yürütüyorum,  Bursa’da ikamet ediyorum. Ama burada doğmuş burada büyümüş burayı seven biriyim. 2011 senesinde özellikle Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Bey ve o dönemki belediye Başkanı Emin Özgün’ün daveti üzerine Artvin’i seviyoruz ediyoruz ama ne yapabiliriz diye bir değerlendirme yapmıştık. Biz insanları Artvin’e nasıl çekeriz fikriyle böyle bir şey düşündük. Bu coğrafyayı ve insanlarını görsünler amacıyla böyle bir projeye başladık. Bizim hedefimizde biraz farkındalık yaratmak dikkat çekebilirsek burada başka yatırımlarda sağlayabiliriz. Bizim mirası yememek için vefa borcumuz için bir adım olarak görün biz o adımı yapmaya gayret ettik. Biz zaten Bursa’da çeşitli illerde ticari faaliyetlerimizi yapıyoruz. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı bir teşekkür edelim amacıyla böyle bir organizasyon düzenledik katıldığınız için teşekkür ediyoruz” dedi.
Son olarak ise Artıyedi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Akgün yaptığı konuşmada;“Neden maden sahasına devre mülk ya da otel kurdunuz sorusuna; biz insanları seviyoruz, çiçekleri seviyoruz, hayvanları seviyoruz, ülkemizi seviyoruz ve Artvin’i seviyoruz. Yani bu Artvin sevgisi Artvin’in durduğu yerde kalmasıyla ilgili yani Yusufeli bu gün sular altında kalacak belki, ama düşünün bir evden taşınırken bile çok zor gelir insana o çevreden o her gün gördüğün manzaradan uzaklaşmak zor gelir. Artvinli buradan başka bir yerde yapamaz. Biz onun için bu yatırımı yaptık. ARSİYAD’ın siyasi bir kimliği yok.  Biz saygıyı sevgiyi demokrasiyi yudumlamayı öğrenmiş insanlarız. Bizim esas buraya gelişimiz Artvin’in maden kenti olmak yerine turizm cenneti haline getirmek için” ifadelerine yer verdi.
Görüşme Koliva Otelin balkonunda hatıra fotoğrafı çekinmesiyle son buldu.     

Bu haber 1853 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Ç.P.

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com