23.11.2015
Haberden Evliliğe Giden Yol Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Personeli Esma Kutkan ile Dost Artvin Gazetesi Muhabiri Yusuf Okur’un tesadüfen çekilen bir fotoğraf vesilesiyle başlayan arkadaşlığı kısa sürede aşka ve evliliğe dönüştü.

 Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Artvin Valiliği tarafından 23 Nisan 2014 tarihinde düzenlenen Cehennem Deresi Kanyonu Doğa Yürüyüşü’nde Gazeteci Yusuf Okur’un çektiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşması ve bu fotoğraf karesinde kendisini gören Esma Kutkan’ın fotoğrafı beğenerek teşekkür etmesiyle başlayan muhabbeti aradan geçen bir buçuk yılda evliliğe kadar ilerledi.

 

 Kısa bir süre içinde birbirlerine âşık olan Esma –Yusuf çifti 21 Kasım 2015 tarihinde Artvin Havuz Düğün Salonunda yapılan nikah ve düğünle dünya evine girdi.

 

Çiftin nikahını Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe kıyarken Artvin Valisi Kemal Cirit ile Dost Artvin Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Kekeç de çiftinin nikah şahitliğini yaptı. Zahide Aksakal ve Erdal Bakır da çifti ikinci nikah şahitleri olarak nikah töreninde hazır bulundu.

 

Düğüne Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Tuncay Yılmaz, Artvin Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail İnan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başer, çiftin ailesi, dost ve arkadaşlarıyla çok sayıda davetli katıldı.

 

Nikah töreniyle başlayan düğünde Esma Kutkan Okur’un nikah şahitliğini yapan Artvin Valisi Kemal Cirit çifti bir ömür mutluluklar diledi. Evliliğe giden arkadaşlığın başlamasında Artvin Valiliğince düzenlenen bir etkinliğin vesile olmasında da ayrıca mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Cirit “ Biz düzenlediğimiz etkinliklerle Artvin’in tanıtımını yapmayı amaçlarken, bu etkinliklerde bu tarz arkadaşlıkların dostlukların ilişkilerin temellerini attığımızı bilmiyorduk. Bu evliliğe Cehennem Deresi Kanyonu gezisinde dolaylı olarak vesile olduğumuzu öğrenince mutlu oldum. Bu genç çiftimize bir ömür mutluluklar dilerim” diye konuştu.

Vali Cirit nikah sonrası çifti tebrik ederek aile cüzdanın Esma Kutkan Okur’a verdi. Nikâh töreninin ardında çift ilk danslarını Ferhat Göçer’in Sarıl Bana şarkısıyla yaptı. Düğün pasta ve takı töreninin geç saatlere kadar devam etti.

 

 Düğün sonrası duygu ve düşüncelerini dile getiren Yusuf Okur “23 Nisan 2014 tarihinde çekilen bir fotoğraf sonrası 26 Nisan 2014 Şavşat Ciritdüzü etkinliklerinde başlayan arkadaşlığımız aradan geçen sürede aşka ve akabinde de evliğe dönüştü. Bu kadar harika bir insanla hayatımı birleştirildiğim için çok mutluyum. Bu birliktelikle eşimin çok değerli ailesini tanıtım. Ümmügül Annem, Birol Abi, Ahsen Abla, Ayşe Abla, Zehra Hala, Fatma Hala, Rüveyde Hala, daha onlarca değerli insanı yakından tanıdım. Sevgili eşim İzmir’de büyümüş olsa da aslen Eskişehirli. 14 Kasım’da da Eskişehir’de kına gecesi yaptık. Orada bu değerli insanlarla tanıştım. Artvin ile Eskişehir arasında dostluk bağları kurmuş olduk. Eskişehir’den bir kız aldıysak onlarda Artvin’den damat aldı.

 

Bu özel günümde bizleri yalnız bırakmayan başta ailelerimiz olmak üzere Sayın Valimiz Kemal Cirit’e Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye, düğünümüze gelerek mutluluğumuzu paylaşan, gelemeyip mesajlarla telefonlarla kutlayan tüm dostlarımıza ve sevenlerimize teşekkür ederim ” diye konuştu.

 

Bu haber 2950 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com