00.00.0000
CHP Şavşat ilçe örgütü açıklama yaparak Şavşat Belediye Başkan adayının mevcut başkan M. Naci Köroğlu olduğunu açıkladı.

CHP Şavşat ilçe örgütü açıklama yaparak Şavşat Belediye Başkan adayının mevcut başkan M. Naci Köroğlu olduğunu açıkladı.

            Ancak, Cumhuriyet Halk Partisinin aday belirleme yöntemi Artvin, Şavşat ve Kemalpaşa’da sıkıntı yarattı. Dün akşamüzeri toplanan CHP Şavşat ilçe örgütü, Genel Merkez tarafından belirlenen Ali Necmi Yılmaz’ın adaylığını tanımayarak adaylarının M. Naci Köroğlu olduğunu açıkladı.

           

CHP MYK kararı Ali Necmi Yılmaz idi.

            Şavşat’ta aday belirlemede sıkıntıya düşen Artvin CHP il yönetimi, apar topar Şavşat’a gitmişti. Parti binasında toplantı düzenleyen CHP Artvin İl Başkanı Uğur Bayraktutan, parti genel merkezi  tarafından kendisine gönderilen faksta Şavşat adayının Ali Necmi Yılmaz olduğunu söylemiş, ancak yaptıkları araştırmada bu adayla seçimi alamayacaklarını gerekçe göstererek itiraz edeceklerini söylemişti. Gerekirse il başkanı olarak bunun bedelini ödemeye hazır olduğunu açıklamıştı.

            Parti MYK kararına göre; adayın Ali Necmi Yılmaz olarak açıklanmaması, Ali Necmi Yılmaz taraftarları tarafından tepkiyle karşılandı.

 

Milletvekili Arifağoğlu - Nuri Kemal düellosu

            Şavşat’ta yaşanan siyasi kaosun sorumlusu parti genel merkezinde yaşanan hesaplaşma olduğu ortaya çıkardı.

            Şavşatlı olan ve daha önce CHP’den 2 kez milletvekili aday adayı olan Nuri Kemal Demirel ile Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu arasında yaşanan siyasi kavganın yansıması sonucu bu skandalın ortaya çıktığı siyasi kulislerde söyleniyor.

            CHP MYK kararında Şavşat ilçesi ile Kemalpaşa beldesi belediye başkan adaylarının açıklanamamasında bu iki ismin kapıştığı ortaya atılan iddialar arasında.

            Dün akşamki yapılan aday açıklama toplantısının, milletvekili ile yapılan telefon görüşmesine dayandığı iddialar arasında. Milletvekili Arifağaoğlu’nun il başkanı Uğur Bayraktutan’ı telefonla arayarak” Genel Başkan Baykal ile görüştüğü ve parti meclisinde bu kararın düzeltileceğinin sözünü aldığını, adayın Naci Köroğlu olduğunu söylediği” konuşulanlar arasında.

            Milletvekili Arifağoğlu’nun Meclis kulislerinde, Şavşat ve Kemalpaşa’da adayların değiştirilmemesi halinde milletvekilliğinde istifa edeceğini söylediği öne sürüldü.

 
Son kararı Parti Meclisi verecek          

            Artvin CHP örgütü ile Şavşat ilçe örgütünde yaşanan bu siyasi kaosun haftaya Perşembe günü toplanacak CHP Parti Meclisinde son noktanın koyulacağı gelen haberler arasında. Aynı sıkıntı Kemalpaşa beldesinde de yaşanıyor.

            Aday adayı Ali Necmi Yılmaz, 08 Haber’e konuştu. Parti MYK’si tarafından aday gösterilen Ali Necmi Yılmaz, adaylığı konusunda yapılanları yakışıksız olarak niteledi. İl Başkanının CHP Merkez Yürütme Kurulunun üstünde bir karar organı olmadığına gönderme yapan Yılmaz, Salı günü İl Başkanı Uğur Bayraktutan’ın Şavşat’a geldiğini ve kendisini aday olarak ilan etmesini beklerken, ‘Parti MYK kararının Ali Necmi Yılmaz olduğu ancak, kendisinin ve ilçe örgütünün adaylığını istemediğini söylemesi’ karşısında şok yaşadığını söyledi. Adaylığının Parti Meclisinden geçmeden ilan etmeyeceğini o yüzden çekilmesini talep ettiğini söyledi.

            Yılmaz, siyasi nezakete sığmayan bu davranış karşısında parti kararı gereği adaylığını geri çekmeyeceğini ifade ettiğini söyledi. Ali Necmi Yılmaz taraftarları Şavşat İlçe Başkanı İlyas Yazcı’yı arayarak elinde karar olup olmadıklarını sorduklarında, Yazıcı’nın “ Elimde parti kararı yok, ancak İl Başkanı Uğur Bayraktutan beni arayarak Naci Köroğlu ismini açıklamamı istedi” dediği öğrenildi.

            Siyasi skandala, CHP Parti Meclisi(PM) haftaya Perşembe günü son noktayı koyacak.

 

                                                                                                          08 Haber Merkezi

 

Bu haber 12012 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 2 )
Belediye Başkan aday adayları
Benim bildiyim CHP belediye başkan aday adayları Ali Naci Köroğlu ve Erkan DEDE dir. Ali Naci Yılmaz bu yıl nerde aday oldu yoksa olduda bizim haberimizmi yok bunu anlayamadık. Genel merkezin Tabana kulak vermesi lazımdı bu şekilde hareket ettiyi müddet içinde CHP seçimi AKP ye kaptırır ondan sonrada onlara hayırlı olsun demek mecburiyetinde kalırız.Selamlar
 ......... -- 24.12.2013 19:08
Belediye başkan aday adayları
Bu yaklaşım Şavşat' hiçmi hiç yakışmadı.Falanca kapışmış,filanca kapışmış...Şavşat en ağır bir şekilde badireler atlattı.Halk yönetimi için,Halk yoklaması neden yapılmadı.Şavşat halkı güdülecek koyun değildir.Mutlaka halka gidilmeli.GEZİ RUHUNU BİR HATIRLAYIN...
 Süleyman Bakırcı -- 20.12.2013 11:31
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com