14.01.2018
MADENCİ ŞİRKET ARTVİN’İ TERKET! Artvin´de ki genel "çevre katliamı" ve Cerrattepe´deki tahribata son verilmesi için başlatılan imza kampanyasının bittiğini duyuran Artvin Çevre Platformları, 16 Ocak´ta imzaları Ankara´ya ulaştıracaklarını duyurdular.

Bir aydan fazla bir süredir yurdun birçok ilinde yürütülen imza kampanyası dün (13 Ocak Cumartesi günü) sona erdi.

Başta Artvin, İstanbul, Ankara, Bursa, Zonguldak, Kocaeli, Çanakkale, Antalya, İzmir, Sakarya ve Sinop gibi birçok ilde yürütülen kampanya sonucunda on binlerce imza toplandı. 13 Ocak Cumartesi günü son kez imza stantları bir kez daha kuruldu. Eş zamanlı olarak bir basın açıklaması yapıldı. 

Ankara’da ise Artvin’i sözde değil, özde seven Artvinliler, çevre dostları, bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerinde destek verdiği basın açıklaması saat 17.00 Batıkent metro son durağında kalabalık bir kitlenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Basın açıklamasını Artvin Kalkınma ve Eğitim vakfı Başkanı Demir Akın yaptı.
Akın, bugüne gelinen süreci kısaca anlatarak, Artvin’de en son tiyatro oyununun yasaklanmasına da değinerek; Artvinliler sadece çevre mücadelesi değil aynı zamanda demokrasi mücadelesi de veriyorlar dedi.

Akın, yurt çapında toplanan imzaların 16 Ocak Salı günü TBMM’ne teslim edileceğini, tüm Artvinlileri ve çevre dostlarını oraya beklediklerini ifade etti. Akın, sözlerini 20 yılı aşkındır devam eden mücadelenin, madenci şirketin Artvin’i terk edip gidişine kadar kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

Akın´ın sözleri sık sık izleyiciler tarafından “Madenci Şirket Artvin’i Terket”, “İktidar Şaşırma Sabrımızı Taşırma !” şeklinde sloganlarla kesildi.
 
Daha sonra grup sessizce dağıldı.

Bu haber 1709 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Haber: Rasim Yılmaz / Ankara

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com