01.12.2007
Artvin’in Şavşat ilçesi Çağlayan köyü yaylasında çobanlık yapan Uğur Duran (21) odun kırarken ayı saldırısına uğraması sonucu yaralandı. Duran, ayıdan köpeği yardımıyla kurtuldu.

Artvin’de ayıların can ve mala verdiği zararlar artıyor. Şavşat Çağlayan Köyü yaylasında öğle saatlerinde bir ayının saldırısına uğrana Uğur Duran isimli genç, ayının pençelerinden köpeği yardımıyla kurtuldu.

 

Ayı saldırısı sonucu kolundan ve bacağından darbe alan Duran, yolun bir kısmını yaya yürüdükten sonra, İl Özel İdaresine ait bir aracın tesadüfen rastlaması neticesinde köyüne vardı. Daha sonra Şavşat Devlet Hastanesine götürülen Uğur Duran burada yaralarının pansuman edilmesinin ardından akrabası  Talat Altun tarafından özel bir oto ile  Artvin Devlet Hastanesine getirildi. Acil serviste pansumanı yenilenen Duran’ın sol kolunda kırık olduğu tespit edilmesinin ardından tedavi altına alındı.  

 
Bu arada Çağlayan Köyü’nde seçim çalışmalarını sürdüren Demokrat Parti Milletvekili adayı  Adanan Çeltikçioğlu’na vatandaşlar ayılardan kaynaklanan zararlarını dile getirirken böyle bir ayı saldırısı olayının gerçekleşmiş olması durumun ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi.
 

Bu haber 3395 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Emrah Başer

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com