16.03.2018
Haberler.com internet habercilik sitesinde çıkan haber sebebiyle fotoğraflarda görünen bahsi geçilen konu Hopa ve Arhavi arası ÇÖP alanı ile ilgili konu şu şekilde gelişmiştir.

 Daha önceki yıllara dayalı Doğu Karadeniz’in Çöp sorunu bitmiş değildir ve devam etmektedir. Ancak kendi imkanlarımızla Karadeniz bölgesi belediyeleri olarak çöplerimizi vahşi depolama sistemi kullanılarak ilaçlayarak muhafaza etmekteyiz. Bu sadece bugünün sorunu değil geçmişten bugüne çözülememiş bölgemizin önemli sorunudur. Belediyemiz olarak yaptığımız çalışmalarda elimizde ki çöpleri mümkün olduğu kadar uygun şekilde muhafaza etmeye çalışıyoruz. Bahsi geçen konu ve sosyal medyaya düşen haber ise daha önce sel felaketinde yaşanan taşkınlık sebebi ile meydana çöp görüntülerdir bu tür dezenformasyon içeren haberlerdir. Şuada ki çöp sorunumuzu vahşi depolama sistemiyle ilaçlayarak toprak altına gömme çalışmamızla gideriyoruz.

Bu sorunu çözebilmek için bölgenin Belediye Başkanları olarak ( 7 Belediye ) Kaçkar Belediyeler Birliğince, katı atık toplama, geri dönüşümü değerlendirme ve depolama hizmetleri adı altında bir proje oluşturduk ve çalışmalarımız bu konuda devam etmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Bu haber 796 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com