18.04.2018
90 YAŞINDAKİ MÜZEYYEN TEYZE ARAZİSİNİ VEREREK ÇOCUKLAR İÇİN “HAYRAT ÇEŞME” YAPTIRMAK İSTİYOR Müzeyyen Köksal, Artvin’in köklü ailelerinden Recep Zülal çiftinin en büyük kızı. Artvin’in asırlık çınarı, asil insanlarından birisi... Onu asil yapan özeliklerinden birisi insana, doğaya hele de çocuklara duyduğu karşılıksız sevgi ve merhamet duygusudur.

 İMAM HATİP’İN YANINDAKİ ARAZİYİ ÇOCUKLAR 

İÇİN BEDELSİZ ÇEŞMEYE VERİYOR
Müzeyyen Köksal Artvin Merkez, İmam Hatip Ortaokulu’nun yan tarafında bulunan Çoruh Sitesinde yaşıyor. Buradan zaman zaman balkona çıkarak dışarıyı, Artvin’i ve şehir dışında kalan yeşili, doğayı izliyor. Bir gün balkondan aşağıya bakarken yaşadığı bir olay onu çok etkilemiş. Kendi arazisini vererek bir çeşme yaptırmaya karar vermiş. Bundan sonrasını ise kendisinden dinleyelim;
BİR ÇOCUĞUN 2 YUDUM SUYU DA
BEN İÇEYİM DEMESİ BENİ ÇOK ÜZDÜ!
“Ben 90’a merdiven dayamış bir insanım. Evimden dışarıya pek çıkamıyorum. Balkona çıkarak Artvin’i doğayı izlerim. Bir gün beni çok üzen bir olay yaşadım. Burada okuyan çocuklar okulun hemen arkasında bulunan büfeye koştular bir çocuk küçük su aldı. Kapağını açıp kafaya dikti. Diğer arkadaşı ona; “Bir iki yudum da bana bırakır mısın dedi. Arkadaşı, paran yok mu al da iç dedi. Bugün annem bana para veremedi onun için alamam dedi.
ANNEMİN BABAMIN CANI İÇİN 
ÇOCUKLARA, GELİP GEÇENLERE 
CANLILARA BİR ÇEŞME YAPTIRMAK İSTİYORUM
O kadar çok üzüldüm ki anlatamam. Bunun üzerine evimizin önünde bulunan kendi arazimizin üzerine babam ve annem için hayrat olacak bir çeşme yaptırmaya karar verdim. Aslında bunu Belediye Başkan Yardımsızı köylümüz Erkan Yazan’a ilettim. Ama bir ses çıkmadı. Belki işleri yoğundur, unutmuşlardır. 
Ben Artvin Belediyesi’nden Kadir Halvaşi Sokak , Çoruh Sitesi Önünde köşede kalan arazimizin üzerine bir hayrat çeşme yaptırmasını istiyorum. Arazi benden olacak. Bana başka ne dişerse onu da yapmaya hazırım

ORADAN ÇOCUKLARIN KANA KANA 
SU İÇTİĞİNİ GÖRMEYİ ÇOK İSTİYORUM
Yeter ki orada çocukların kana kana su içtiğini göreyim, bu mutluluğu yaşayayım. Çünkü biz 90 yıllık yaşamımızda çok şeyler gördük, yaşadık. Ama bu bize paylaşmayı, dayanışmayı, insanlığı öğretti. Benim içimi o olay bu yüzden acıttı.
Doğayı, çocukları çok seviyorum. Belediye başkanımızdan, sayın valimizden, ilgili kurum ve yetkililerimizden ricamdır. Oradan çıkan çocuklar plastikten değil, Artvin çeşmesinden su içsinler. Bu çeşmenin adını da babam ve annemin isimleri Recep- Zülâl Köksal Çeşmesi koymak istiyorum. Eğer bu isteğim gerçekleşirse çok mutlu ve bahtiyar olacağım. Artvin insanı merhametedir, Yardımlaşmayı, el ele tutuşmayı sever. Ondandır horonlarımızda el ele tutuşmamız, birbirimizin gözlerine bakarak aynı yönde aynı hareketleri aynı anda yapmamız.”dedi.

Bu haber 910 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com