23.04.2018
SİZİ EN İYİ ÜNİVERSİTELERDE GÖRMEK İSTERİM Artvin Fen Lisesi, her yıl 11 ve üst sınıflara yönelik geleneksel hale getirdiği, üniversiteleri de tanıtan okul gezisini bu yıl İstanbul’a yaptı.

 11. sınıf öğrencileri İstanbul gezisi kapsamında, Artvin’in yetiştirdiği önemli iş adamlarımızdan, eğitim gönüllüsü ve Artvin sevdalısı olarak tanınan İsmet Acar’ı da ziyaret etti. Acar, Fen Lisesi öğrencilerini Acarkent Coliseum’da ailesiyle birlikte karşılayarak, hoş geldiniz dedi ve büyük jestte bulundu.

ARTVİN FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İSMET ACAR’A ARTVİN SÖZÜ VERDİ
Artvin Fen Lisesi öğrencileri bu kadar içten ve samimi ağırlanmalarından dolayı İşadamı İsmet Acar’a teşekkür ederek ailesiyle birlikte günün anısına hatıra fotoğraflar çekindi. Öğrenciler, hayatları boyunca unutamayacakları bir günü yaşadılar. Acar’ın en iyi üniversiteleri kazanarak bana gelin, bursunuz benden isteğine karşın, derslerine daha çok çalışarak en iyi üniversitelere girme sözü verdiler.
ACAR AİLESİ ARTVİN FEN LİSESİNİ AĞIRLADI
Yaklaşık 85 kişiden oluşan öğrenci ve okul idarecilerini Acarken Coliseum’daki öğlen yemeğinde ağırlayan İsmet Acar, Artvinli hemşerilerinin karşısına ailesiyle birlikte çıktı. İşadamı İsmet Acar’ın memleket hasreti giderdiği ziyarette, oğulları Erdal ve Kardelen Acar çifti, Erdinç Acar, kızı Funda Acar, eşi Meryem Acar ve Acarlar Şirketler Topluluğu Özel Kalem Müdiresi Şermin Zoralioğlu da hazır bulundu.
Artvinli öğrencileri ailesiyle birlikte kapıda karşılayan İsmet Acar, hemşerilerine yakın ilgi gösterirken, ziyaretten duyduğu memnuniyeti Artvin Fen Lisesi Okul Aile Birliği’ne 25 bin TL bağış yaparak gösterdi. Artvin Fen Lisesi Müdürü Erdoğan Öztürk, Kimya Öğretmeni Erkan Karakoç ve Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Halime Tüylü, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu gazeteci Sami Özçelik, Serap Bayrak ve okul memuru Ramazan Köroğlu’nun da yer aldığı ziyarette konuşan Okul Müdürü Erdoğan Öztürk, Artvin’e, Artvin eğitimine sağladığı katkıları nedeniyle Artvin halkı adına teşekkür ederek, plaket ve Atatürk portresi hediye etti.
“KENDİSİYLE HER ZAMAN GURUR DUYUYORUZ”
Artvinli olarak İsmet Acar’la her zaman gurur duyduklarını ifade eden Müdürü Öztürk, “İsmet ağabeyimiz ile beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 30 yıllık eğitim hayatımda yaklaşık 98 yılından beri Artvin Merkez, ilçede okul yöneticiliği yapıyorum. Milli Eğitime vakıf olduğu için bugün bu okula bu yardımları yapmış, tüm kurumlarımıza da destekleri olmuştur. Ne iyi ki böyle bir ağabeyimiz Artvin’de yetişmiş, kendisine teşekkür ediyoruz. Bugün Artvin Fen Lisesi öğrencileri Sayın İsmet Acar ve ailesiyle buluşması, birlikte yemek yemesi, ayı ortamda Artvin’i konuşması hepimizi çok mutlu etmiştir. Kendisine ve ailesine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
İş adamı İsmet Acar’da Artvin’e farklı bir düşkünlüğü olduğunu dile getirerek, “Sizleri görünce bende Artvin Lisesi´nde okuduğum günleri hatırlamaya çalışıyorum. Sizleri görmekten çok mutlu oldum.” ifadelerine yer verdi.
“ARTVİNLİ OLMAKTAN HER ZAMAN BÜYÜK ONUR DUYDUM”
“Türkiye Cumhuriyet Devleti vatandaşı olmaktan, Türk olmaktan, Karadenizli olmaktan özellikle Artvinli olmaktan hayatım boyunca onur duydum.” diye konuşan Acar, “Artvinli olduğum için değil, 1965 ile 1983 yılları arasında yol, su, elektrik sendika başkanlığı, Türk-İş Yönetim kurulu üyeliği yaptım. Bu süreçte insan yapısını çok iyi tanıdım. Her vilayette en az 500 tane insan, isim olarak hatırlamasam bile gelip gidiyorlar. En az bozulan yer Artvin olduğunu, Artvinli olmanın herkes tarafından kabul gördüğünü bilmenizi istiyorum” dedi.
ARTVİN İNSANINA TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE GÜVENİLİR, ÇÜNKÜ…
Üniversite okumak için geldiği İstanbul’da yaşadığı bir olayı anlatan İsmet Acar, “İstanbul´a geldiğimde bir gecekondu ev arıyordum. Ortaköy´de bir yere gittik. Ev sahibi dedi ki, ‘Ben talebeye, bekâra ev vermiyorum.’ ‘Nerelisiniz’ diye sorunca, ‘Artvin’ dedik bu defa geri çağırdı. Bizden önceki kiracı Artvinliymiş, ondan çok memnun kaldığı için bize bekâr olduğumuz halde evini verdi. O zaman Artvin’in bir farklığı olduğunu gördüm. Artvin insanı çok güzel bir intiba bırakmıştır. Biz büyüklerimizin bıraktığı bu mirası en güzel şekilde taşımaya, yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
ACAR’DAN OKUL AİLE BİRLİĞİ’NE 25 BİN TL
“Artvin´den İstanbul´a böyle geniş bir sınıfın gelmesi çok önemli bir şeydir. Ben de elimden geldiği kadar yardımcı olmak istiyorum. İçimden gelerek Okul Aile Birliği´ne de 25 bin lira da yardım ediyorum. Bu yardımı da daha rahat etmeniz için yapmak istedim. Çocuklarımıza katkımız olsun.” cümlelerine yer veren Acar şöyle devam etti:
“TÜRKİYE’NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNİ KAZANIN
BURSUNUZ BENDEN  “OKUYUN MUTLAKA OKUYUN”
“Siz gençlere 73 yaşındaki bir dedeniz olarak, mutlaka okuyun. Fen Lisesi´nde okuyorsunuz, burada olan herkese söylüyorum. İyi üniversiteleri kazanmanız koşuluyla ekonomik imkânı olmayanlara da burs vereceğimi ifade ediyorum. Böyle reklamı da hiç sevmem. Büyük çoğunluğu Artvin olmak üzere Beykoz´da okuyan talebelere de şu anda burs veriyorum. Tek şartı var, sınıfı geçmek diğer türlü kesiyorum. Bunların yüzde 98´ini tanımam. 100 kişide 2´si gelir ben doktor veya mühendis oldum diye. Hayatımda en mutlu olduğum anlardandır.
 BEN ORTADOĞU TEKNİK, YILDIZ TEKNİK VEYA
BOĞAZİÇİ MEZUNU OLMAYANI İŞE ALMAM
“Eğitim bizim çocukluk yıllarımızda Artvin ve Tunceli 1. ve 2. olarak sıralanırdı. Şimdi Artvin´de eğitim kalitesinin geriye düştüğünü biliyorum. Her vali veya milletvekilini gördüğümde söylediğim de budur. Hele fen bölümünde okuyan sizler çok çalışmalısınız. Üniversiteyi bitirmediğiniz sürece, İngilizceyi öğrenmediğiniz sürece kendi kendinize geçinemezsiniz.
ÜNİVERSİTELERİN KALİTELİ OLMASI GEREKİR
Bugünkü Türkiye´nin 81 vilayetinde üniversite var ama hocası olmayan üniversiteyi kabul etmiyorum. Eskiden bizim zamanımızda Orman Mühendisi olup, ertesi gün işe başlıyordun. Bu zamanda böyle değildir. Umarım bu duruma bir çözüm bulunur. Ben Ortadoğu Teknik, Yıldız Teknik veya Boğaziçi mezunu olmayanı işe almam. Şimdi oralarda eski durumundan geriye düştü.”
Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, 80 Artvinli öğrenciyi ağırladığı öğlen yemeği sonrası öğrencilerle toplu fotoğraf çektirirken, özellikle Artvin’de Acar ailesini tanıyan öğrencilerin özel fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi. Acar ailesi ile öğrenciler arasında zaman zaman duygusal anlar yaşandı.
İşadamı İsmet Acar, Artvin Fen Lisesi öğrencilerine Muasır Medeniyetlere giden yolda Atatürk’ün eğitime verdiği önemi bir kere daha hatırlatarak daha çok çalışmalarını nasihat ederken, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 İSMET DEDEMİZE EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ
KAZANARAK HEDİYE ETMEK İSTİYORUZ.
İşadamı İsmet Acar ve ailesinin ziyaret edilmesinin ardından duygularını dile getiren Artvin Fen Lisesi öğrencileri,”Biz İsmet Acar dedemizi çok sevdik.   Yaptığı konuşma bizi gerçekten çok etkiledi. İyi ki de İstanbul’a gelmişiz. Adını her zaman duyduğumuz, caddelerde, okullarda gördüğümüz değerli bir insan ile tanışmak bizim için asla unutulmayacak andır. Bize verdiği nasihat ve eğitimde gösterdiği zirve okullar bizim de hayallerimizdir. İsmet dedemizi mutlu etmek için daha çok çalışacağız.
İSMET ACAR’IN KONUŞMASI BİZİ ÇOK ETKİLEDİ. İYİ Kİ ONU TANIDIK.”
O, İstanbul’da Artvin’i ve Artvin sevgisini öyle bir yaşamış ve yaşatmış ki biz bunu aynı ortam içinde yürekten hissettik.  Eşi, çocukları, torunlarıyla birlikte geçirdiğimiz anı unutmayacağız. Şu andan itibaren, derslerimize daha çok çalışacağız. Büyüklerimizi, Artvin’i, ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil etmek, tıpkı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi yeni fikirler üreten, yeni projeler düşünen, istikbalin göklerde olduğunu bilen, tıpta, teknoloji de araştırma geliştirmede çalışan gençler olmak için Artvin Fen Lisesi’ni en iyi dereceyle bitirerek, en iyi üniversitelere girmek ilk ve tek hedefimiz olacaktır.”  ifadelerine yer verdi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK 

Bu haber 993 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com