07.05.2018
EMİNE KARTAL SONSUZLUĞA YÜRÜDÜ S.S.Artvin Kadın Girişimciler Turizm Geliştirme ve İşletme Kooperatifi yönetim kurulu üyesi, Artvin Engelliler Derneği yönetim kurulu üyesi, 3 çocuk annesi Emine Kartal 6 Mayıs 2018 Pazar günü saat 18.00’de 57 yaşında hayata veda etti.

  Artvin Belediyesi’nden emekli Zeki Kartal’ın eşi olan Emine Kartal, bir süre önce rahatsızlandı. Yapılan muayene sonucunda mide kanseri olduğu anlaşılmış, Kocaeli’nde müdahale edilmişti. İleri evrede fark edilen kanser, tedaviye cevap vermeyince Emine Kartal genç denebilecek bir yaşta hayata veda etti.

AMANSIZ HASTALIK BİR DEĞERİMİZİ DAHA ALDI
S.S.Artvin Kadın Girişimciler Turizm Geliştirme ve İşletme Kooperatifi yönetim kurulu üyesi Emine Kartal engelli annesi olarak ömrünün sonuna kadar hem kooperatifte, hem de dernekte gönüllü bir şekilde fedakârca engelliler ve Artvin için çalıştı. S.S.Artvin Kadın Girişimciler Turizm Geliştirme ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hatice Nur Ersöz, dernekte vefalı bir dostunu, kooperatifte fedakar, çalışkan, dürüst ve dost bir arkadaşını kaybetmenin acısını yaşadığını belirterek,”Emine Kartal, uzun zamandır gerek Engelliler Derneği’nde gerek Kooperatifte birlikte çalıştığımız çok değerli bir arkadaşımız, dostumuz, yarenimizdi.
O çok iyi bir anne, çok dürüst bir insandı. Engelli çocuğu olduğu için engellilere karşı çok merhametli ve kendisini onlara adamıştı. Onun için her zaman Emine Kartal’ı yanımızda görürdük. Acımız ve kaybımız gerçekten çok büyük. Gerek gazeteci olarak internet üzerinden 08 Haber gazetesinde, gerek 08 Haber TV’den, gerek radyo üzerinden sürekli kanser ile ilgili programlar yaparak farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.
DAHA 2 GÜN ÖNCE İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ İLE KANSERİ KONUŞTUK!.
Daha 2 gün önce Sağlık İl Müdürümüzle canlı TV programında kanseri ve sevgili dostumuz, ablamız Emine Kartal’ı yâd etmiş acil şifalar dilemiştik. Ben kendisini ziyaret etmek için 6 Mayıs akşamı Kocaeli’ndeki hastanede ziyaret edecektim. Uçak İstanbul’a henüz inmişti ki ölüm haberini aldım. Çok üzgünüm. Engelli aileler ve engelli çocuklarımız çok sevdikleri Emine anneyi, Artvin Engelliler Derneği çok değerli bir yönetim kurulu üyesini kaybetti. Başımız sağ olsun, Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Onun geride kalan 3 yavrusu bize emanettir.”dedi.

Bu haber 1695 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com