18.05.2018
KEMAL RONA ORTA MAHALLE CAMİİ’NDE ÖĞLENE MÜTEAKİP KILINAN CUMA NAMAZININ ARDINDAN SONSUZLUĞA UĞURLANDI Engelli babası Kemal Rona, Anıl Rona ve yakın tarihte hayata veda eden merhum Onur Rona’nın babaları, Nevizer Rona‘nın eşi Kemal Rona (57) 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü tedavi gördüğü Erzurum’da hayata veda etti. 15 Eylül 2017 tarihinde engelli (otistik) oğlu Onur Rona’yı (21) kaybeden baba Kemal Rona, bundan dolayı duyduğu derin üzüntünün ardından kısa bir sonra rahatsızlandı. Baba Kemal Rona’ya akciğer kanseri teşhisi kondu. Rona yakalandığı amansız hastalığına daha fazla direnemedi ve 16 Mayıs 2018 tarihinde 57 yaşında hayata veda etti.

 Kemal Rona’nın cenazesi bugün Orta Mahalle Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından buradaki Orta Mahalle’deki mezarlığa 7 ay önce hayata veda eden çok sevdiği 21 yaşındaki oğlu Onur Rona’nın mezarının yanında sonsuzluğa uğurlandı. Rona’nın cenazesine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Başkan Yardımcısı ve Artvin Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sami Özçelik, dost, akraba ve vatandaşlar katıldı.

Anne Nevizer Rona, 7 ay içinde çok sevdiği eşi Kemal ve oğlu Onur Rona’yı kaybetmenin büyük acısını yaşıyor. Anne Rona tarifsiz bir acı yaşadığını dile getirdi.
Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz, Rona ailesinin dernek üyesi olduğunu, yakın tarihte ard arda gelen ani ölümlerle dernek olarak büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek;” Bu yıl Artvin Engelliler Derneği olarak büyük üzüntüler yaşadık. Önce Onur Rona’yı (!)kaybettik. Daha sonra Emine Kartal’ı ve son olarak Onur Rona’nın babası Kemal Rona’yı kaybettik.
Hepsi bizim derneğimizin üyeleriydik. Biz bir aileydik. Sayın Valimiz Ömer Doğanay´ın engelliler konusundaki hassasiyetinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Her zaman, her durumda yanımızda oldu. Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe´ye ve acılarımızı paylaşan, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”dedi.

Bu haber 2075 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com