26.05.2018
SERCAN DEDE YEMİN ETTİ ÇAKI GİBİ ASKER OLDU Artvin’in sevilen gençlerinden Sercan Dede “Askerlik Yemini” ederek resmen vatani görevine başladı. Dede’nin yemin törenine teyzesi Selma Varan, arkadaşları Turgay Özarslan, Onur Çakmak ve Mehmet Tahmaz katıldı.

 Yemin töreni sonrası günün anısına çekilen hatıra fotoğrafından sonra Sercan Dede kışlasında kalırken, yemin törenine gelenler ise buradan ayrıldı.  Sercan Dede yemin töreni sonrası, gayet iyi olduğunu 5,5 ay sonra memlekette olacağını, kaldığı yerden Artvin’deki yaşamına devam edeceğini belirterek dostlarına, sevenlerine, akrabalarına selamlarını gönderdi.

Yeğeninin çakı gibi asker olduğunu görmekten son derece mutluluk duyduğunu dile getiren Selma Varan,” Sercan, kısa dönem askerliğine başlamış oldu. Yemin töreninde bulunmaktan mutluluk duyduk, gurur duyduk. Kısa dönem askerlik yapacak. 5’5 ay sonra Artvin’e döner. Şimdiden ahırı tezkereler diliyorum.” dedi.
 Sercan Dede’nin yemin töreninde Tekirdağ’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten arkadaşı Fatih Turgay Özarslan, “Sercan Dede‘nin askerlik yemin törenine katılmış olmaktan dolayı çok sevindim. Çünkü hep bu anı hayal etmişimdir. Ben de askerlik yaptım. Sercan kısa dönem askerlik yapacak. Kamuflajlar yakışmış. Yemin edildikten sonra gerçek askerlik başlar. Yemin edilene kadar askerliğin kuram, kurallarını öğreniyorsunuz. Sercan’a hayırlı tezkereler diliyorum. O Artvin’in gülüdür, bülbülüdür. Buradan Tekirdağ’dan Patika Kitabevi’ne de selamlar olsun…”dedi.

Bu haber 2213 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com