06.06.2018
İŞTE CHP NİN BU MEMLEKETE HEDİYE ETTİĞİ, BU GÜNLERİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI DİKİLİ AĞAÇLARI! CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul, CHP Parti Eğitmeni Alparslan Selçuk’un CHP bu ülkeye ne yaptı, ne verdi ki diyenlere, bu algıyı yaratarak, insanları kandıranlarım yalanlarını teşhir eden CHP döneminde yapılan hizmet ve çağdaş, sosyal, laik, hukuk devletine geçiş sürecini anlatan yazısını Artvin Kamuoyu ile paylaştı.

 Başkan Kurul, CHP Kadın Kolları olarak gezmedik, mahalle, köy, ev, mezra bırakmayacaklarını, ülkemizin içinde bulunduğu durumu anlatmaya devam edeceklerini söyledi. Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk ve İl Kadın Kolları köy gezilerine devam ediyor.
AKP’NİN TROLLERİNE, HAVUZ MEDYASINA ARTIK KİMSE İNANMIYOR!
Başka Kurul, yaptıkları çalışmayı yerel basın aracılığı ile Artvin kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceklerini belirterek;”CHP Kadın Kolları çalışmalarına devam ediyor. Korku dağları sarmış haber kanalları bu rüzgârı nasıl durdurabiliriz, CHP’yi nasıl karıştırabiliriz diye senaryolar üretmenin peşinde... Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında olmadık hikâyeler... Ama gittiğimiz her yerde insanlar bunların dedikodu, iftira karalama haberlerine artık itibar etmiyor. Bu rüzgâr 16 yıldır üstümüze bir kâbus gibi çöken karabulutları dağıtmaya başladı. Gerçekler artık net olarak görülüyor.
İNSANLAR AKP’DEN  BIKTI!.. ARTVİN VE TÜRKİYE 24 HAZİRAN’DA SON SÖZÜNÜ SÖYLEYECEK
AKP’nin yalanları, talanları, ekonomideki adaletsizlik, işsizlik, yılgınlık, yorgunluk, belirsizlik insanları yordu. Zenginin çok zenginleştiğini, fakirin ise çok fakirleştiğini AKP seçmeni de gördü ve yaşamaya başladı. 16 yılda bir tane fabrika açılmaz mı? Geçtik açmalarını elimizde kalan son şeker fabrikalarını seçime giderken haraç mezat sattılar. İnsanımız bunu gördü. Köylerde, kentlerde yaşayan insanlarımız, hangi düşünceden olursa olsun Muharrem İnce’ye oy vereceğim, diyor. Havuz medyası, troller, ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar artık halkın gözünde bir değerleri kalmadı. Bunu da 24 Haziran’da son söz olarak söyleyecek.
CHP Parti Eğitmeni Alparslan Selçuk’un hatırlattığı ve paylaştığı muhteşem yazıyı Artvin halkıyla paylaşıyorum.  Bu yazının içinde Atatürk’ün kurduğu CHP neden bu ülkenin kurucu unsurlarındandır sorusunun cevabı da vardır.
 “Eyyyy değerli saygın halkım "ALGI YÖNETİMİ" ile sizleri yanlış yönlendirmeye çalışanlara karşın bizler de saygı çerçevesinde, siyasetin ağır üslubu ile kin ve nefret söylemi yapmadan sizlere alanlarda, meydanlarda ve hatta milyonlara hitap eden sanal dünyada sabırla, inatla tek ses-tek yürek-tek yumruk kenetlenip paylaşarak sizleri gerçeklerle aydınlatmak istiyoruz.
Eyyyy " Bu CHP ne yaptı ki tek parti döneminde?" "Sizin bu memleket de dikili bir ağacınız var mı? Diyenler, CHP’nin 1923 yılından başlayıp 1950 Demokrat Parti zamanına kadar ki aydınlanma hamlelerini, bugünün temellerinin nasıl atıldığını anlattığımız bu yazının her satırını lütfen çok dikkatlice okuyup gerçekleri görün de artık temcit pilavı gibi gerçek dışı söylemleriniz ile değerli halkımızı yanlış bilgilendirmekten vazgeçin.
CUMHURİYETİN AYDINLANMA TARİHİ ( 1923-1950)
-13 OCAK 1923; M. Kemal Atatürk 13 Ocak 1923 tarihinde İzmit’ de İstanbul gazetecilerine İzmir’de toplanacak olan Türkiye İktisat Kongresi’ni haber verirken;
“Yeni Türkiye devleti temellerini süngü ile değil, süngünün de dayandığı iktisat ile kuracaktır. Yeni Türkiye devleti dünyayı alan bir devlet olmayacaktır. Ama, yeni Türkiye devleti bir iktisat devleti olacaktır”.demiştir.
Yeni Türkiye’nin en büyük ulusal davalarından biri sanayileşmek olmuştur. Ülke ekonomisinin millileştirildiği Atatürk döneminde GSMH artış hızı yüzde 115 olarak gerçekleşmiştir. Üstelik Atatürk döneminde fiyat artışları yaşanmamış ve Türk parası sürekli olarak değer kazanmıştır. Atatürk döneminde ülke ekonomimiz adeta “Altın Çağ”ını yaşamıştır.
-21 EYLÜL 1924; M. Kemal Atatürk Kemalpaşa, Samsun-Çarşamba demiryolu inşaatı zamanı törende ”Halk ,köylüler bana her yerde aydınlanma programı olarak iki kelime ile ihtar ettiler o da yol ve mektep” Böylece yol ve eğitim ihtiyacı Atatürk e doğrudan iletilmiş ve hızlandırılmasına vesile olmuştur.
-20 NİSAN 1924; İlk Anayasa kabul ediliyor. Bu anayasa ile” Eşitlik, kişi dokunulmazlığı ve güvenliği, konut dokunulmazlığı, din ve vicdan, düşünce, söz, yayın, seyahat, toplantı, dernek kurma, seçme ve seçilme hakkı, yargısal güvence hakları ve özgürlükler” kabul ediliyor.
-17 ŞUBAT 1925; Osmanlı döneminde çiftçiye büyük sıkıntılara sokan “Aşar Vergisi” kaldırılmıştır.
-22 NİSAN 1925; İlk Ticaret ve Sanayi Odaları “ kurulmasına ilişkin yasa TBMM ne sunulmuştur.
-15 AĞUSTOS 1925 ; Kayseri de uçak ve motor fabrikası kurulmasına karar eriliyor ve 6 Ekim 1926 tarihinde açılışı yapılıyor. Eskişehir Uçak Fabrikasında ise uçaklarımızın ihtiyacı olan parçaların % 80 i üretilmeye başlanıyor.
-17 ŞUBAT 1926; Cumhuriyet yönetiminde hukuk düzeninin çağdaşlaştırılması doğrultusunda en önemli adım atılarak “Türk Medeni Kanunu” kabul edildi.
-20 HAZİRAN 1927; “Tarım Okulları” kurulmasını öngören yasa kabul edildi. Pardon şimdi böyle bir okul var mı ?
-20 MAYIS 1928; Uluslararası sayılar kabul edildi.
-01 KASIM 1928 ; Yeni Türk harfleri kabul edildi.
-01 OCAK 1929; Yeni Türk harflerini öğretmek ,Türkiye nin hedeflediği çağdaş medeniyet seviyesine ulaşma amacına uygun eğitim vermeyi hedefleyen ayrıca barınma ve sağlık hizmetleri de veren, amacıyla “Halk Mektepleri “açıldı.
-08 HAZİRAN 1929; Anadolu da ki topraksız köylülere devlet tarafından toprak verilmesine ilişkin yasa kabul edildi.
-01 HAZİRAN 1930; Merkez Bankası kuruldu.
-03 NİSAN 1930 ; Türk kadınlarına belediye seçimlerinde seçme ve seçilme hakkı tanıyan yeni “Belediyeler Yasası” kabul edildi.
-15 NİSAN 1931 ; “Türk Tarih Kurumu” kuruldu.
-5 ARALIK 1934; Kadınlarımıza milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanındı.
-8 HAZİRAN 1936; İşçi-İşveren düzenleyici hükümler getiren “İş Kanunu” kabul edildi.
-9 EKİM 1937; Nazilli Basma Fabrikası açıldı. Pardon işte bu dikili ağacımızın yerinde şimdi ne var acaba?
-24 Haziran 1938; Toprak Mahsulleri Ofisi kuruluş yasası kabul edildi.
-20 TEMMUZ 1938; Fiskobirlik kuruldu.
-19 ŞUBAT 1939; 158 tane yeni Türkiye nin hedeflediği çağdaş medeniyet seviyesine ulaşma amacına uygun eğitim vermeyi hedefleyen ayrıca barınma ve sağlık hizmetleri de veren “Halk Evleri “ açıldı.
-13 MART 1940 ; “İhracatçı Birlikleri” kurulmasına karar verildi.
-17 NİSAN1940 ; “Köy Enstitüleri Kanunu “kabul edildi.
Köy Enstitüleri Türkiye’nin her yerinde İlkokullara öğretmen yetiştirmek üzere açılmış okullardı. Amaçlarının biri de köylülere okuma yazmanın yanında alternatif tarım tekniklerini öğretmek idi. Maalesef Köy Enstitüleri 27 Ocak 1954 yılında dönemin iktidar partisi tarafından kapatılmıştır
-11 HAZİRAN 1945; “Köylüyü Topraklandırma Kanunu” kabul edildi.11 Haziran dan sonraki ilk Pazar günü “Toprak Bayramı” olarak kutlanmasına karar verildi. Bakın, köylünün toprağına verilen önem bayramla kutlanıyordu. Pardon şimdi böyle bir bayram var mı ?
-27 HAZİRAN 1945; “İş Kazaları Sigortası, İş Hastalıkları ve Doğum Yardımı Kanunu” kabul edildi.
-15 MART 1946; “İş ve İşçi Bulma Kurumu Kanunu” kabul edildi.
-12 HAZİRAN 1946; Üniversitelere “ÖZERKLİK” tanıyan yasa kabul edildi. Pardon hala “Üniversitelerde Özerklik” konusu tartışılıyor değil mi? Bakın beğenmediğiniz CHP dönemde Üniversiteler için bu yasa çıkarılmış.
-20 ŞUBAT 1947; İşçi ve İşveren sendikaların kurulmasına ilişkin yasa kabul edildi.
Bakın yıl 1947 “SENDİKA” dan bahsediliyor. Peki ya şimdi? O beğenmediğiniz CHP döneminde sendikalara saygı gösterilirken ya şimdi?
-17 ŞUBAT 1949; “Emekli Sandığı Kuruluş Yasası” kabul edildi.
-14 MART 1950; Yapılan seçimlerde DP iktidar oldu.
Şimdi taraflı-tarafsız herkese soruyoruz “Elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin bu yıllar enkaz yılları mı ? CHP neler yapmış ve dikili ağaçlarını gördünüz mü ? Saygılarımla.

Bu haber 888 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com