22.06.2018
BAYRAKTUTAN: SİYASETİN BİR OKULU YOK. BEN BUNU PARLAMENTODA ÖĞRENDİM CHP Artvin Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Av.Uğur Bayraktutan, 24 Haziran seçimleri öncesinde Artvin’de görev yapan yerel ve yaygın basın temsilcileri ile buluştu.

 Artvin’de bir kafede kahvaltıda gazetecilerle bir araya gelen Bayraktutan’ın toplantısına CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk, il ve ilçe yöneticileri katıldı. Toplantıda Anayasa’da yapılan değişiklikle ilk kez yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili 24 Haziran Seçimleri konuşuldu. Gazetecilerin soruları Milletvekili Adayı Bayraktutan tarafından yanıtlandı. 

 
BAYRAKTUTAN 6 YILLIK MİLLETVEKİLLİĞİ DÖMENİNİ DEĞERLENDİRDİ
CHP Artvin Örgütü yerel basınla buluştu. Yeniden 4. Dönem için aday olan CHP Milletvekili Bayraktutan, Meclis’te yaptığı çalışmaları rakamlarla açıkladı. 
Bayraktutan, Hopa Cankurtaran Tüneli konusunda verdiği yazılı ve sözlü soru önergeleri nedeniyle Hopa Tüneli’nin daha fazla gecikmeden trafiğe açıldığının altını çizdi.  
Sarp Sınır Kapısı’nda sorunlarının bitmediğini söyleyen Bayraktutan, Cerattepe konusunda verdiği araştırma önergelerinden bahsetti. Atanamayan öğretmenler, Artvin Rize Havaalanı’nın Artvin’e daha yakın yere yapılması konusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi. Ancak lobi faaliyetleri nedeniyle bunu başaramadığını açıkladı. 
Sel felaketleri ile alakalı soru önergeleri verdiğini söyleyen Bayraktutan ayrıca sel zamanlarında: ”Biz de Hükümetin yanı sıra 40 TIR yardım malzemesini bölgeye getirdik.” dedi. Artvin’de elektrik kesintileri sorunun da bir türlü aşılamadığını bu yüzden konuyu Parlamento gündemine taşıdığını belirtti.  
Bayraktutan, “Meclis’te amacımız kırmadan dökmeden sorunları çözmektir. Muratlı Sınır Kapısı konusunda Ak Parti Milletvekili ile birlikte çalıştık. Ancak Gürcistan tarafından kaynaklanan sorun nedeniyle gecikme yaşanıyor.” açıklamasında bulundu. 
Kemalpaşa’nın ilçe olması konusunda önerge verdiğini ancak İktidar partisi AK Parti’nin ret ettiğin hatırlatarak “Ama o zaman kabul edilmedi. Sonradan AK Parti tarafından önergeyle ilçe yapılması bizi memnun etmiştir.” ifadelerini kullandı. 
Murgul Bakır İşletmesinde işten atılan işçilerle ilgili çalışmalar yaptığını; sayıları 10-20 arasında kalan bir sayıdaki işçinin işe geri dönemediğini söyledi. 
 
YUSUFELİ’DE SIKINTI YAŞANACAK.
Bayraktutan: “Yusufeli yeni ilçe merkezi ile alakalı Meclis’te araştırma önergeleri verdik. Mevcut yeni yerleşim yerinde TOKİ binaları ile bir problem var. Yusufeli’nde dükkanların olduğu yerde Viyadük yapımına başlanacak. Bu Yusufeli’nde büyük bir soruna yol açacak. Viyadük tam Kaymakamlığın oradan geçecek. Parlamento’da bunu gündeme getirdim. Özel Yusufeli Kanunu ve özel bir Yusufeli Kamulaştırma Kanunu çıkarılmasını istiyorum. 
Viyadük inşaatını yapan müteahhit Nurol Holding yetkilileri ile de görüştüm. Biraz beklemeye aldılar. Ancak seçim sonrası Yusufeli’nde viyadük inşaatı devam ederse sorun çıkacaktır.” açıklamasında bulundu. 
 
Bayraktutan açıklamalarını devamında Artvin’de yapılması istenen 2. Sanayi Sitesi ilgili çalışmamız vardır.“ dedi. 
Bayraktutan ayrıca sağlık konusunda da önemli açıklamalarda bulundu. 
“İçimde bir uhde de şudur. Anjiyo ünitesi ile ilgi görüşmelerim oldu. 
Hastalarımız yollarda ölüyor. Çoruh Üniversitesi kapsamında Tıp Fakültesi açılması konusunda girişimlerimiz olacaktır. Ayrıca ben de kentin geleceğinin eğitim ve turizm olacağını düşünüyorum. “
Milletvekili Adayı Bayraktutan daha sonra partisinin programında yer alan konu başlıklarından bazılarını sıraladı. 
SEÇİM BİLDİRGESİNİ AÇIKLADI
En büyük sorun işsizlik. 180 bin öğretmen atayacağız. 
Emekli maaşlarını 1.500TL çıkaracağız.
Asgari ücreti 2.200 TL yapacağız. 
3600 göstergeyi vereceğiz. 
SİYASİ RAKİPLER SEVİYELİ KAMPANYA YÜRTÜYOR.
28 gündür Artvin’i gezdiğini söyleyen Bayraktutan, rakip adaylarında seviyeli bir kampanya yürüttüklerini söyledi.
Demokrasi sınavını Artvinli seçmenlerin iyi bir şekilde vereceğine inandığını belirtti.
Miting yapmayacaklarını söyleyen Bayraktutan, AK Parti’nin miting yapacağını duyduğunu ifade etti.
Yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin farklı olduğunu bu yüzden milletvekili düzeyinde miting yapmadıklarını söyledi. 
BAYRAKTUTAN: 3 DÖNEM AMA 6 YIL MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTIM.
Milletvekilliği 5 yıldır diyen Bayraktutan: “Ben bir dönem 3 yıl yaptım. 2. Dönem 5 ay yaptım. 3. Dönem ise 2 yıl yaptım. Ben 3 dönemde toplam 6 yıl milletvekilliği yaptım.” dedi. 
Siyasetin bir okulu yok diyen Bayraktutan: ”Ben bunu parlamentoda öğrendim. Artvin’den Meclis’e giderken siyah beyaz çizgilerim vardı. Ama orada memleket için Artvin için işbirliği yapmanın önemini öğrendim.  
Artvin Meclis Başkanı Sabit Osman Avcı’yı yetiştirmiştir. Meclis’e gidince Artvinli siyasilerin yaptıkları çok iyi anladım. Bir Hasan Ekinci Orman Bakanlığı yapmış. Bir Faruk Çelik ve siyasette etkin Artvinli isimlerin olması bize güç vermiştir. “
Bayraktutan;” Yeni dönemde OHAL’i hemen kaldıracağız. En temel noktamız Parlamenter demokrasidir. Biz inanıyoruz ki tüm partiler ortak noktada buluşacaktır. 
15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde Meclis’te olan 115 milletvekilinden biriydim. Sabaha kadar bombaları yiyenlerden biriyim. Sığınakta olan 30 milletvekilinden biriyim.
Bugüne kadar hiçbir Artvinliyi siyasi görüşünde dolayı ayırmadım.” Diyerek herkese ve her kesime eşit oranda yaklaştığın söyledi. 
Bayraktutan toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. 
Cerattepe konusunda sorulan bir soruya ise Milletvekili Adayı Uğur Bayraktutan şu cevabı verdi.
“Çevre ile alakalı bir açık programımız var. Biz doğa dostu bir yaşam diyoruz. Doğal kaynaklarla alakalı bir çekingemiz var. Ama Artvin’le alakal bir duruşumuz var. Mevcut maden Artvin’e zarar verecektir. 
Hukuk mücadelesi devam edecektir. Yanlış hesap Bağdat’ta döner. 2012 yılında ilk ihaleye çıkarıldığı yıldaki görüşümde bir santim bir değişme olmamıştır. Muharrem İnce de Cumhurbaşkanı olursa aynı şekilde mücadeleye devam edeceğim. 
Çevreye zarar veren hiçbir girişime müsaade etmeyeceğiz. Bununla alakalı işler yaparken kırmadan dökmeden yapacağız. 
O hukuk mücadelesini de bekleyeceğiz. Her halükârda bunun bir siyasi karar olduğunu biliyorum. Siyasi kararların mahkeme kararlarını nasıl etkilediğini biliyorum.” açıklamalarında bulundu. 
 
Basın toplantısı hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.
24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçiminde seçmen parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Seçimine geçilmesinin ardından ilk kez oy kullanacak. Artvin 2 milletvekili ile TBMM’de temsil edilecek.  
CHP Artvin İl Örgütü yöneticileri ve Milletvekili Adayı Uğur Bayraktutan, Millet İttifakının adayı CHP’li Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı olacağına kesin gözüyle bakıyorlar
 

Bu haber 916 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com