22.06.2018
KYK ARTVİN’DE YURT SORUNUNU TEMELLİ ÇÖZÜYOR Edinilen bilgiye göre Seyitler bölgesinde yapımı yılan hikâyesine dönen toplam 670 öğrencinin barınacağı yurt yapım işi Mayıs ayında yapım ihalesi sonuçlandırılarak ilgili firma ile sözleşme imzalanma aşamasına geldi.

 Önümüzdeki günlerde yer teslimi ile inşaat başlayacak. Geçen yıl yatırım programına giren ve yaklaşık 1930 öğrencinin barınacağı yurdun projesi ise tamamlanmış ve Temmuz ayı içerisinde ihalesinin yapılması bekleniyor.

                Kredi Yurtlar İl Müdürü Dr. Tamer Yıldırım: “İlimizin son yıllardaki en büyük problemi haline gelmiş Üniversite öğrencilerinin barınma sorunu, kurumumuz ve Milletvekili İsrafil Kışla’nın yoğun çabaları ile önümüzdeki 2 yıl içinde temelli olarak çözülmüş olacaktır. Yapımına önümüzdeki günlerde başlanacak Seyitler Yerleşkesindeki 670 kapasiteli yurdun 2019 Eylül ayındaki eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi hedefleniyor. Şehir yerleşkesindeki nehir kenarında yapılacak olan 1930 öğrencinin barınacağı yurdun ihalesinin Temmuz ayında yapılması ve 2020 yılı içerisinde yapımının tamamlanması öngörülmektedir. Bu şekilde yaklaşık 2600 kapasiteli yeni modern otelleri aratmayacak yurtlarla Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencilerine barınma, beslenme ve sosyal-kültürel alanda nitelikli hizmetlerimiz devam edecektir. Bu yurtların devreye girmesi ile eski tip yurtlarda kademeli olarak yenilenecek veya ilgili devlet kurumlarına devredilecektir.” dedi.
İl Müdürü Dr. Yıldırım sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu yıl yeni öğretim döneminde ilk defa öğrenci alacak Arhavi ve Şavşat yurtlarımız ile ilimizde yükseköğrenim olan bütün ilçelerimize yurt açmış oluyoruz. Ülke genelinde bütün ilçelere yurt açan nadir vilayetten biri durumundayız. Yurtların İlimize kazandırılmasında gayretlerini yakından gördüğümüz milletvekilimiz İsrafil Kışla’ya teşekkürü bir borç biliyoruz.” 

Bu haber 2168 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
İNANIYORMUSUNUZ.
10 yıldır şehir merkezinden seyitler kampüsüne direk dolmuş hattı sorununu çözemeyenlermi bu saydıklarınızı yapacaklar. Hangi seçim için yatırım sözleridir bunlar acaba.
  -- 23.06.2018 09:53
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com