22.06.2018
İYİ Parti 27. Dönem Artvin Milletvekili Adayı Kamil Aksu 08 Haber TV ve Radyo 08 FM’in canlı yayın konuğu oldu. “Seçime Doğru” programının yapımcısı ve sunucusu gazeteci Sami Özçelik’in konuğu olan Aksu, Türkiye’nin çok kritik bir dönemeçte yer aldığını, durumun çok ciddi olduğunu söyledi. Türkiye’nin en büyük sorununun AKP iktidarı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu iddia eden Aksu, AKP döneminin artık kapanması gerektiğini savundu

 

SİYASİ SÜRGÜN YEDİĞİM GÜN İSTİFA ETTİM

Artvin’de doğduğunu ve ilk, orta ve liseyi Artvin Merkez’de Kazım Karabekir Lisesi’nden sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazandığını ve 20 yıl hizmet verdiğini söyledi. Siyasete atılmasının nedenini de açıklayan Dr. Kamil Aksu, “ Ben Carrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirerek doktor oldum. 20 yıl devlete hizmet ettim. Siyaset nedeniyle sürgün edildim ve bu nedenle de istifa ettim. MHP’de siyaset yaptım. Fakat bazı gelişmeler sonrası Sayın Meral Akşener’in İYİ Parti’yi kurmasının ardından İYİ Parti’de siyasete devam ettim. 27. Dönem Artvin 2. Sıra Milletvekili adayı olarak Artvin’e hizmet edebilmek için döndüm. Benim 2. Sırada olmam hiç önemli değil.
Kazanan Türkiye olsun, kazanan İYİ Parti olsun, Kazanan Türk Halkı olsun, Kazanan artık kötü insanlar değil, İYİ İnsanlar olsun. Bu nedenle İYİ Parti’den aday oldum. Bizim programımızda eğitimden ekonomiye, sağlıktan, hayvancılığa, sanattan kültüre, turizmden tarıma kadar tüm alanlarda adeta üretim, Ar-Ge seferberliği söz konusudur.
 
AKP İKTİDARI SAMANDAN, OTTAN 
ETE KADAR HER ŞEYİ İTHAL EDİYOR!

Ne yazık ki 16 yıldır ülkemizi yöneten AKP iktidarı etten, ota kadar her şeyi dışarıdan ithal eden bir politika izlemiştir. AKP’nin en iyi yaptığı şey beton ekonomisi oldu. Yollar, köprüler, tüneller, havaalanları dışında hiçbir şey yapmadılar. Ben bu yatırımlara karşı değilim. Ancak, bunlar istihdama yönelik projeler değil ki, siz hasta garantili şehir hastaneleri yaptırıyorsanız, millete yük yüklüyorsunuz. Şu kadar hasta garanti demek, bana ne kardeşim hastalanacaksınız.
Hastalanmazsanız sizin vergilerinizle o eksiği tamamlayacağız diyorlar! Osman Gazi Köprüsü keza aynı. Üçüncü havaalanı aynı. Böyle bir şey nasıl olabilir. Benim bütün verdilerimi yıllarca bu işadamlarına ödeyecekler ama bir tek fabrika açmayacaklar. Var olanı satacaklar. Ondan sonra bu yoksul halktan oy isteyecekler.
Soruyorum; Hangi yüzle oy istiyorsunuz?” dedi.

Sağlıkta büyük soygunların yaşandığını iddia eden Dr. Kamil Aksu, “Diyorlar ki sağlıkta çağ atladık. Öyle yaptık, böyle yaptık. Ben sağlıkçıyım, doktorum. Nasıl soygunlar yapıldığını gelsinler anlatayım. Özel hastanelere gidin bakın. Ekonomi berbat bir durumda. Bunu evde yemek yapan ev hanımları, pazarda alışveriş yapan babalar daha iyi anlıyor. Herkes borçlu, kartlar patlamış durumda, ülkemizin neredeyse her şeyi ipotek altında!

DOLARI AVROYU DÜŞ GÜÇLER AZDIRDI. 
PATATES SOĞANA NE OLDU?

Doları, avroyu dış güçler azdırdı. Patatesi, soğanı da mı onlar azdırdı. Siz köyleri uygulanan yanlış politikalarla boşaltırsanız, toprağınızı terk ederseniz, insanları şehre göçe zorlarsanız, okulları, sağlık ocaklarını önemli kurumları kapatırsanız olacak olan budur. Atatürk Köylü Milletin Efendisidir demiştir. Ne yazık ki bunlar köylüleri yok etti. Köyleri adeta öldürdü. Şehir ateş pahası. İnsanlar 3 kuruşa muhtaç edildi, sosyal yardımlarla, sefer taslarıyla yemek vererek adeta oy deposu yapıldı. Bütün bunlar yetmezmiş gibi Suriyelileri doldurdular. 4 milyon yakın Suriyeliyi 7 yıldır besliyoruz, maaş veriyoruz.
 
BİZİM MEHMETÇİK SURİYE’DE ŞEHİT OLUYOR, SURİYELİLER SAHİLLERDE KEYİF YAPIYOR
 
Bizim Mehmetçik onlar için can verirken onlar sahillerde keyif yapıyor. Bu benim çok zoruma gidiyor. Suriye’de artık savaş bitmiş durumda. Bunları kendi ülkelerine göndermenin zamanı geldi. Biz misafirperverliğimizi fazlasıyla gösterdik. 40 milyar dolar harcadık. Ama bizim de gücümüz bir yere kadar. Bizde güzel bir söz var. Eve lazım olan camiye haramdır. Önce biz çocuklarımıza, yoksullarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Nüfusumuzun 48 milyonu yoksulluk ya da açlık sınırında. Buna sebep olanlar o insanlara baksın beslesin. Bizim başımıza yıkıyorlar. Bunda da AKP hükümetinin çok büyük hataları olmuştur.
 
SANDIĞA GİTTİĞİNİZDE ELİNİZİ SOL 
MEMENİZİN ÜSTÜNE KOYARAK 
GÖZLERİNİZİ KAPAYIP GELECEĞİNİZİN
VİCDANINIZIN SESİNİ DİNLEYİN
 
Konuşulacak çok şey var. Ben 24 Haziran Pazar günü herkesi sandıklara davet ediyorum. Sandığa gittiklerinde ellerini sol yanına koyup, gözlerini kısa bir süre kapatıp vicdanının sesini dinleyerek, Türkiye’yi, 81 milyon insanı, çocuklarımızı, geleceğimizi, yarınlarımızı düşünerek karar vermelerini rica ediyorum. Başka Türkiye Cumhuriyeti yok. Türkiye Cumhuriyeti, 81 milyon insanı bir kişiden çok çok büyüktür.

BU SEÇİM SEÇİMDEN ÖTE REFERANDUMDUR!
Bu seçim seçimden öte bir referandumdur. Cumhur İttifakının tek bir derdi var, kendilerini kurtarmak. Millet İttifakı’nın derdi ise vatanı, milleti bu yanlış politikalardan kurtarmaktır. Tüm ülkeyi bir kişiye teslim etme sistemidir. Onun için parlamenter sistemi kurtararak, ülkemizi tek adam rejiminden kurtarmış olacağız. Artvin beni bağrına bastı. Her gittiğim yerde çok iyi karşılandım. Allah herkesten razı olsun. Sağlığım el verdiği sürece vatan için, Ayyıldız için, milletimiz için her zaman görev almaya hazırım. Çünkü, Şair Gökyay’ın dediği gibi “Bu vatan toprağın kara bağrında / Sıradağlar gibi duranlarındır. Bu can bu tende var oldukça sıradağlar gibi dik durmaya devam edeceğim” dedi.
 

Bu haber 1096 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com