29.06.2018
CHP Artvin İl Başkanı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya çağırdı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’lilerin bundan sonra şehit cenazelerinde protokole alınmamasıyla ilgili talimat verdiğini söylemesinin ardından bir tepkide Artvin’den geldi. CHP il binasında düzenlenen basın açıklamasın CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İl Başkanı Ahmet Biber, Merkez İlçe Başkanı Çüneyt Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul ve partililer katıldı. İl Başkanı Ahmet Biber burada yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Valilere, ‘CHP İl Başkanları’nı bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim.’ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz, siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır.
AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip, derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış, soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.
Daha yeni tamamlanan seçimlerin, toplumda gerilimleri yok edip, sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama, eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.
Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu, Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır” dedi
Biber ayıca şunları söyledi:Dün PKK’nın temsilcilerini Habur ’ da karşılayanlar, Diyarbakır’da şölenler düzenleyenler, bugün bizi PKK ile yan yana getirmeye çalışıyorlar. Bunu hiçbir şekilde kabul etmek etmiyoruz ama ülkeyi getirdikleri durum belli. Biz Suriye dediğimiz, iç savaş olarak yaşanan bir ülkeden 4 bin ton patates alıyoruz. Biz huzurlu ülke dedikleri Türkiye patatesi Suriye’den alıyor. Türkiye’nin bu halini gizlemek için, hedefe Cumhuriyet Halk Partisi’ni koydular. Buna hep birlikte karşı koymak zorundayız.” diyerek sözlerine son verdi. 

Bu haber 1474 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com