11.12.2018
Özgürlük ve Dayanışma Partisi Artvin İl Başkanlığı adına Sercan Dede, krize vurgu yaparak insanca yaşanabilecek bir asgari ücret talebiyle basına ve kamuoyuna yazılı açıklama gerçekleştirdi.

 

"Türkiye ekonomik krizden geçiyor. Kriz en çok emeğiyle geçinenlerin hayatını vuruyor!

Krizin sorumlusu iktidar bir avuç sömürücünün, şirketlerin patronların yanında saf tutuyor! Kendi lükslerinden hiçbir şeyi eksik etmeyip, maaşlarına zam üstüne zam yaparken emekçilere kemer sıkma dayatılıyor!
 
Yeni vergi ve zamlarla emekçiden alıp patronlar kurtarılıyor. İşçiler işten atılıyor! Faturalarımız her geçen gün katlanıyor. Hayat pahalılığı ve enflasyon emekçinin cebindeki üç kuruşu da alıyor! Böyle bir dönemde asgari ücret belirlenirken krizin yarattığı sonuçlar dikkate alınmalı, işçileri krizden koruyacak özel tedbirler alınmalıdır.
 
Asgari ücret insanca yaşanabilecek bir ücret olmalıdır!
 
Asgari ücret artışları hesaplanırken TÜFE endeksi değil, gıda fiyatlarının daha fazla ağırlığı bulunan yoksulların tüketim sepeti temel alınmalıdır. İşçilerin emekleri ile sağlanan refahtan işçilere pay verilmelidir.
Asgari ücretten vergi alınmamalıdır. Yıl sonuna özgü ÖTV-KDV indirimleriyle yıl sonu enflasyonu düşük çıkarılarak çalışanların ve emeklilerinin maaş artışlarını manipüle etmekten vazgeçilmelidir. Bunun için DİSK’in önerdiği 2800 TL net asgari ücret talebi kabul edilmelidir.
 
Bu KRİZDE BÖYLE YAŞANMAZ
 
Asgari Ücret İnsanca Yaşanabilecek Ücret Olsun.
Özgürlük ve Dayanışma Partisi Artvin İl Örgütü"
 
Sercan Dede, krizin faturasının yoksul halka ödetilmek istendiği bir süreçte parti olarak buna itiraz edeceklerini ve taleplerini her alanda dile getireceklerini iletti.

Bu haber 946 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com