04.01.2019
Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ, son dönemlerde yaşanan futbolda şiddet olaylarına tepki gelirken, bir açıklama yayınlayarak sporda şiddete dur denilebilmesi için ortak mücadele çağrısında bulundu.

 

Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ yaptığı açıklamada; son günlerde amatör maçlarda yaşanan ve ülke genelinde maçların ertelenmesine neden olan şiddet olayları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

Dağ: Amatörde şiddetin önüne geçmek için herkes üzerine düşeni yapmalı.
Son haftalarda amatör maçlar öncesinde, maç sırasında ve sonrasında yaşanan şiddet olaylarının kendilerini üzdüğünü belirten Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ, bu olayların önüne geçilmesi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.
 
Futbol başta olmak üzere tüm spor branşlarında müsabakalar öncesi, müsabakalar sırasında ve müsabakalar sonrasında yaşanan üzücü olayların azalması yerine artmasından endişe duyduğunu belirten Sadettin Dağ, yaşanan olayların geneline bakıldığında kimsenin suçu kabul etmediğini söyledi. Sadettin Dağ açıklamasında, ´´Bu olayların sona ermesi için deyim yerindeyse herkes kapısının önünü süpürecek. Öncelikle herkes kendine çeki düzen verecek. Önce ben değil önce centilmenlik düsturunu edinecek. Saha içinde hakem hatası da olur oyuncu hatası da olur.
 
İyi niyetli olmak çok önemli. 17 yaşında bir kardeşimiz hayatını kaybetti. Bunun telafisi olabilir mi? Farkındalık oluşturmak için bir hafta maçlar oynatılmayacak. Bu duruma bile farklı yorumlar getiriliyor. Yazık. Gencecik bir kardeşimizi kaybetmişiz ve birileri çıkıp başka konulara giriyor. Bu tür şiddet olaylarının önlenmesi için bu camianın içinde bulunan herkes, hakem, gözlemci, saha komiseri, yönetici, antrenör, futbolcu ve taraftarlar şapkalarını önlerine koyarak bu konu hakkında ben ne yapabilirim diye düşünürse bir adım atmış oluruz´´ dedi.
 
Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ, Artvin’de de bu tür olayların amatör spor müsabakalarında yaşanmaması adına herkesin el ele vererek mücadele vermesi gerektiğinin de altını çizerek, Türkiye’nin neresinde olursa olsun her hangi bir yerinde yaşanan şiddet olaylarının oluşturduğu üzüntünün tüm Türkiye’yi kapsadığının altını çizdi. Sporda şiddet olaylarına son verilmesi için tek vücut mücadele çağrısında bulunan Sadettin Dağ, yaşanan şiddet olaylarında suçu başkalarına atmak yerine sorumluluk alarak alınması gereken önlemleri ivedilikle alınması gerektiğini vurgulayarak açıklamalarını tamamladı. 

Bu haber 811 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com