15.01.2019
BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI “BU KADARI DA OLMAZ!” DEDİRTTİ 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri yaklaşırken iddialı olan partiler de seçmen taşıma işine başladı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere 4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. Seçimlere yönelik yapılan hileler de ortaya çıktı.

 BAŞKAN YARDIMCISI ERKAN YAZAN -YUH DEDİRTTİ!-

Artvin Belediye Başkanı Erkan Yazan, Cumhuriyet Caddesi’nde ikamet ettiği dubleks dairesine 39 seçmen taşıyarak inanılmaz bir rekora imza attı.
 
Seçimi kazanmak için her yolu deneyen AK Parti Artvin Teşkilatı, para ve işe alma vaatleriyle seçmenleri köylerden şehre indiriyor.
En yoğun seçmen taşıma işlemi Artvin Merkeze bağlı Seyitler köyü ve Ortaköy ile Yusufeli ilçesinden gerçekleştiriyor.
 
SEÇİMLERİ KAYBETME OLASIĞI YÜKSEK OLUNCA TAŞIMA İŞİ AYYUKA ÇIKTI.
 
AK Parti’li Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan ise bu taşıma işini olabildiğince abarttı. Seçimlerde bütün partiler bu yöntemlere başvurduğu kamuoyu tarafından bilinen bir gerçek. Ancak bu işi yapan makam sahibi olan bir kişi olunca 08HABER olarak bu durumu sorgulama gereği duyduk. 
Evi 100 metrekareyi geçmeyen Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan soruyoruz: 39 kişiyi evin neresine yerleştirdiniz? Dünya’nın en kalabalık ülkelerinden biri Hindistan’da  bile bir evde 39 kişi yaşamıyor. Yoksa yurt mu açtınız? Taşıdığınız kişiler arasında neden 18 yaşından küçük bir kimse yok, izahı var mı?
 
100 metrekarelik bir evde 39+2 kişi toplam 41 kişi nasıl yaşar? Bu matematik formülü ile izah eder misiniz?
 
MERKEZ İLÇE SEÇİM KURULU NE YAPACAK?
Bir başka soru ise bu haberin yayımlanmasının ardından Artvin Merkez İlçe Seçim Kurulu ‘Ne yapacak?’ sorusu akıllara geliyor.
Aynı evde 39 kişi ile yaşadığı gözüken Başkan Yardımcısı Yazan’ın bu konuda kamuoyuna bir açıklama yapması zorunlu hale geldi.
Mart 2014’te yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde bu yolla Artvin Belediyesi’ni ele geçirdiklerinin de itirafı bir durum.
2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP’nin elinde Artvin Belediyesi’ni alan AK Parti Teşkilatı ‘Seçmen Bizi İstiyor’ naraları atıyordu.
 
VATANDAŞ SANDIKLARDA OY ÇALINIYOR DİYORDU AMA MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAMIŞ!
Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’ın yaptığı bu eylem; düpedüz yasaları arkadan dolanmak yani nüfustaki Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine yalan beyanda bulunmak.
 
NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖZÜNDEN KAÇMIŞ OLAMAZ!
Siyasi baskı altında kalan Artvin Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü ise bu kayıtları yaparken neden görmezden geldi?
Artvin Merkez İlçe Seçim Kurulu ve Artvin Valiliği’nin bu konuda soruşturma açması gerekiyor. Olay bu şekilde kapatılırsa seçimlere alenen hile karıştırılmış olacak.
 
Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’ın Artvin Merkez Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan 19/2 ve 3 numaralı dairede ikamet eden 39+2 toplam 41 kişinin listesi. (Soyad, baba adları ve doğum tarihleri tarafımızca kapatılmıştır.)
 
 

Bu haber 14165 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sedat VARAN/08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com