19.03.2019
Artvin’in ve Türkiye’nin gururu, demir bilek, yenilmez boksör, hemşerimiz 34 yalındaki Şükrü Altay “Dünya Şampiyonluk Kemerini” korumak için Almanya’da unvan maçına çıkıyor.

 

Almanya´da yaşayan Türk Boksör Şükrü Altay, 176 Eylül 2018 tarihinde Almanya’nın Ludwigshafen kentinde düzenlenen maçta, kıtalararası altın kemerinin sahibi olmuştu.

 

Dünya Şampiyonu boksörümüz Şükrü Altay; “Dünya Şampiyonluğu kemerimi korumak için ringe çıkıyorum 23.03.2019 Cumartesi günü, Ludwigsburg- Almanya Mhp Arena’da saat 22.00’da ringe çıkacağım ve Şanlı bayrağımızı, İstiklal Marşımız eşliğinde, bu kez Çanakkale Zaferimizin 104. Yılında tüm şehit ve gazilerimiz için dalgalandıracağım.

 
Artvinli bir genç olarak benim için çok büyük, gurur verici bir görevdir bu. Almanya Şampiyonu oldum, Avrupa Şampiyonu oldum ve Dünya Şampiyonluğu’nu kazandım. Şimdi 23 Mart 2019 Cumartesi akşamı “Dünya Şampiyonluk Kemerimi” korumaya çıkacağım.
 
Kim olursa olsun, karşıma kim çıkarsa çıksın yıkacağım, Allah’ın izniyle yıkacağım, Türk’ün gücünü bir kere daha göstereceğim. Maç için hazırlıklarım çok iyi geçti. Antrenmanlarımı sıklaştırdım. Günde 2 kere antrenman yapıyorum. 23 Mart’a kilitlenmiş durumdayım. Evden antrenmana, antrenmandan eve geliyorum. Boş zamanlarımı oğlumla geçiriyorum.
 
Son olarak; Türkiye ve Artvin´e mesajım şudur; Ülkemi, Artvin’imi, sizleri çok seviyorum. Her şey vatan için ve Atatürk’ün dediği gibi; “Ne Mutlu Türk’üm Diyene.”
 
Maçı kazandıktan sonra Allah’ın izniyle kemerimi Almanya’dan alıp Türkiye’ye Artvin’e götürmek istiyorum.
 
ARTVİN’İMİ, MEMLEKETİMİ ÇOK ÖZLEDİM
 
Kemerimi alacağım Artvin´e gideceğim. Ben büyük düşünüyorum; Boksun zirvesine çıkıp Türkiye’nin, Artvin’in adını boksun Everest’ine yazdırmak istiyorum. Benim hayallerim büyük, hedefim büyük…
Ben büyük yerlere varmak istiyorum. Allah´ın izniyle 5 ayda daha büyük bir kemere çıkacağım. Şanlı bayrağımızı Avrupa´da ve Almanya’da dalgalandıracağım. Buradan Almanya’da, Avrupa’da yaşayan hemşerilerimizi bu büyük maça davet ediyorum.
 
Gelin bu mutluluğu, bu gururu hep birlikte yaşayalım. Bana destek çıkın. Duanızı beklerim. Ben Şükrü Altay. Artvin tarihinde bir ilki birlikte yaşayacağız. “Dünya Şampiyonluk Kemerini” ilk kez Artvin’e getireceğim.
 
Bana basın desteği veren Artvin yerel basınına, Türkiye’de yayın yapan ulusal gazete ve TV’lere gönülden teşekkür ediyorum.” Dedi.
 

Bu haber 931 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com