21.03.2019
Alnında Ay yıldıza benzeyen işaretle doğan buzağı büyük ilgi görüyor.

 

Artvin’in Ardanuç ilçesinde alnında Ay yıldızlı bayrağımızı anımsatan şekil olan buzağı vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

 

Artvin’in Ardanuç İlçesinde, hayvancılıkla uğraşan Gökçe Özkan (64) isimi çiftçiye ait, yeni doğan buzağının alnında Türk bayrağı simgesi olan Ay yıldızı anımsatan şekille doğdu.
 
DANAMIZ DOĞUŞTAN MEDYATİK OLDU!
 
Gökçe Özkan,” ‘Kınalı’ ismini verdikleri erkek buzağıyı görmek isteyenlerin ahırlarına geldiğini söyledi. Özkan,” Buzağı doğduğunda bizim çocuklar fark etti alnında ay yıldız anımsatan şekil olduğunu. Sonra veteriner geldiğinde fotoğrafını çekti, sosyal medyadan yayınladı. Bunun ardından merak eden buzağıyı görmek için gelmeye başladılar. Danamız biraz medyatik, fakat benim sevgim başka, bütün yavrular çok sevilir” dedi.
 
KINALI’YI GÖRMEK İSTEYENLER ÇOĞALDI
 
Evin bireylerinden İrfan Özkan ise,” İneğimizin doğum yaptığı akşam bende yanındaydım. İlk doğduğunda fark ettik Ay yıldızı ama çok belirgin değildi. Gün geçtikçe tüyleri büyüdükçe daha belirgin hale geldi. Buzağının fotoğrafı sosyal internette paylaşılınca soranlar çoğaldı. Gelip germek isteyenler sayısı arttı” dedi.
 
Ay yıldızlı danayı haber yapmak için gazeteci arkadaşı İHA muhabiriyle birlikte Ardanuç’a giden Gazeteci Sami Özçelik;” Bize alnında Ay yıldız bulunan budağının doğduğu ihbarı gelince İHA Muhabiri Adem Güngör ile Ardanuç’a gittik. Gerçekten Ay yıldız vardı.
 
ARDANUÇ-ACIELMA’YA DOĞRU BAKIN,
UYUYAN İNSAN BAŞI GÖRECEKSİNİZ!
 
Yani bazen üzerinde Allah yazılı kuzu doğdu, ya da petek içinde şöyle yazı çıktı şeklinde haberler çıkar. Ardanuç’taki bu haber de bunlara benziyor. Ardanuç’ta bazı yerler var. İnsan yüzüne benziyor. Acıelma denen yere baktığınızda uyuyan bir kafayı rahatlıkla görebilirsiniz.
 
Ferhatlı köyünün üstünde kocaman ağzı açık uyuyan, küçük burunlu hamile bir kadın görüntüsünü de fark edebiliyorsunuz. Yine Gevhernik Kalesi ışıkları açılınca Atatürk’ün siluetini görürsünüz.
 
“DAMAL’A HER YIL BİNLERCE İNSAN GELİYOR.”
 
Bunlar bize ne sağlar derseniz; Damal’da her yıl Temmuz ayında ortaya çıkan Atatürk Silueti için binlerce insan buraya akın ediyor. Bu yörenin tanınmasını ağlıyor. Batıdan, güneye, kuzeyden doğuya her taraftan insanların buluşmasını sağlıyor. Eğer bugün Ardanuç’ta isek bunun nedeni bu ay yıldızlı buzağı nedeniyle olmuştur. Dedi.
 

Bu haber 1215 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com