25.10.2019
Çoruh İlkokulu 4/B sınıfı Öğretmeni Sinem Sönmez ve öğrencileri, eğitimde 2023 eğitim vizyonu ışığında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Avrupa kardeş okul portalı e-Twinning’ de önemli bir projeye ortak oldu.

  

‘Alanya Türkiye Kokacak’ sloganıyla yola çıkan ve "Şehirler ve Kokular" projesi için haziran ayından bu yana çalışan proje ekibi, projelerini Alanya’da düzenlenecek bir festival ile sonlandıracak. Türkiye’nin 81 ilinden 113 öğretmen, 210 öğrenci ve 78 velinin katılımıyla 25-27 Ekim 2019 tarihinde her şehrin kendine has kokularının tanıtılacağı festivalde ayrıca, yaşadıkları şehirlerin dışına çıkamayan öğrenciler için farklı kültürler, insanlar ve coğrafyalarla tanışma imkânı sunulması da amaçlanıyor.
 
"Şehirler ve Kokular" projesi doğrultusunda 81 ilimizle birlikte Artvin´imiz de yöresel lezzetleri, endemik bitkileri, doğal güzellikleriyle kendini bir koku ile temsil edecek. Borçka kestane balı, Ardanuç çam sakızı, Yusufeli zeytini, Şavşat ketesi tanıtılacak ürünler arasında. Ayrıca Sinem Öğretmen ve öğrencileri ve veliler iş birliği yaparak Artvin´e özgü çam kokusu, zeytinyağı sabunu ve çam reçinesinden oluşan bir krem ürettiler. Tüm bu ürünler Çoruh İlkokulu öğretmenlerinin de desteğiyle hazırlanıp, paketlenerek festivale hazır hale getirildi.
 
Artvin Kültür ve Turizm İl Müdürü Ömer Gümüş’ün ve İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar’ın destekleriyle ilerleyen projede son noktaya gelindi. Yapılan çalışmaları tanıtmak amacıyla ziyaretlerini gerçekleştiren Sinem Öğretmen ve öğrencileri Ömer Gümüş’e ve Fahri Acar’a teşekkürlerini iletti.

Bu haber 540 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com