25.10.2019
Alzheimer ve Demans çağın en büyük hastalığı ancak diğer hastalıklar gibi önde durmadığı için gündemde daha az yer alıyor.

 

Önümüzdeki yıllarda daha da artacak olan Alzheimer hastalığı toplumu da olumsuz yönde etkiliyor. Dünyada 60 milyon, Türkiye’de ise 700 bin, Artvin´de ise bilinen bilinmeyen binlerce Alzheimer ve demans hastası olduğu tahmin ediliyor.
 
Artvin´in Yusufeli ilçesi Zeytincik köyünde yaşayan 85 yaşındaki Alzheimer hastası Sona Pala üç gündür kayıp. Yakınları her tarafta aramaya devam ederken görenlerin haber vermelerini istedi.
 
Artvin´de geçen yıl 2 Alzheimer hastası kaybolmuştu. Alzheimer ve demans konusunda Türkiye´de önemli çalışmalar yapan hemşerimiz Prof. Dr.Aynur Özge, Artvin´de konferans vermiş, konunun önemine dikkat çekerek Artvin´de 3 yıldır gündemde olan ve Artvin Valiliği’nin konuyla ilgili hazırladığı rapordan söz etmiş, Alzheimer ve demans merkezi kurulması çalışmasına destek vermişti.

Bu haber 649 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com