07.11.2019
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin yönetiminde, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Grand Artvin Oteli’nde halkın katılımı ile gerçekleşti.

 

 
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in yönetiminde Kasım Ayı Olağan meclis Toplantısı şeffaf belediyecilik anlayışı ile halka açık bir şekilde Grand Artvin Oteli’nde gerçekleştirerek Artvin Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden de canlı yayınlandı.
 
Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda Başkan Elçin’in yönetiminde gündem maddeleri okundu. 8 gündem maddesi toplantı sona ererek vatandaşlarla karşılıklı soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap bölümünde mahallelinin taleplerini dinleyen Başkan Elçin, taleplerin incelenmesi ve yapılabilecek olanların yerine getirileceğini söyledi.
 
Şeffaf Belediyecilik anlayışı ile her ay Belediye Meclis Toplantılarını farklı mahallede halka açık yapmaya devam ettiklerini ve bu meclis toplantısının kapalı alanda değil açık alanda olmasının da bir ilk ve ayrıcalık olduğunu belirten Başkan Elçin, meclis toplantısında alınan kararların Artvin’e ve Türkiye hayırlı olmasını dileyerek gündem maddelerine geçildi.
 
Gündem maddeleri şöyle:
 
1) “2020 mali yılı gelir ve gider bütçesi
 
2) Pazar yeri tespit komisyonunun almış olduğu 22.10.2019 gün ve sayılı kararı doğrultusunda geçici pazar yerinin mecliste görüşülmesi.
 
3) 4646 sayılı “Doğalgaz Piyasası Kanunu’nun 4. Maddesinin 4. Fıkrasının g bendi ve “Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Yönetmeliği’nin 21. Maddesine istinaden sermaye koyma şartı aramaksızın % 10 nispetinde Akmercan Artvin Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ’ne ortak olunması hususunun görüşülmesi.
 
4) Teröre karşı verilen mücadele kapsamında “ Barış Pınarı Harekâtı” ile ilgili Türk Silahlı Kuvvetlerine ve kahraman Mehmetçiklerimize destek olunması hususunun görüşülmesi.
 
5) 1 adet 3. Dereceli itfaiye çavuşu kadrosunun ihdas edilerek Artvin Belediyesi norm kadro cetveline eklenmesi hususunun görüşülmesi.
 
6) Artvin Belediyesi sınırları içerisinde yapılacak kazı çalışmalarının Artvin Belediye Başkanlığının koordinesinde yürütülmesi gerektiğinden; 6)         Artvin Belediye Başkanlığı altında Çedaş, Türk Telekom, Botaş(Akmercan), temsilcilerinden oluşan “Alt Yapı Kazı İşleri Kurulu’nun kurulması hususunda görüşülmesi.
 
7) Belediyemizce katı atık ayrıştırma tesisi için yer tahsisi hususunun görüşülmesi.
 
8) Mülkiyeti Orman Bölge Müdürlüğüne ait olup belediyemizce kiralanan Atatepe’nin 3. Şahıslara kiraya verilmesi konusunda Orman Bölge Müdürlüğünce izin verilmediğinden dolayı; Atatepe’nin Atatürk ile ilgili materyallerinin sergileneceği ve teşhir edileceği salon haline getirilmesi hususunun görüşülmesi.

 

Bu haber 461 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com