07.11.2019
Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Acarlar Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık Bölümü Öğrencileri 2-8 Kasım lösemili çocuklar haftası nedeniyle farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.

 

 
Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Volkan Küçük konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Biliyorsunuz 2-8 Kasım tarihleri arası Lösemili Çocuklar Haftasıdır. Biz, AÇÜ Acarlar Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık Bölümü olarak farkındalık etkinlikleri yapıyoruz.
 
Bölüm olarak farkındalık yaratmak için hem okulumuzu tanıtmak, hem de Borçka halkını bilgilendirmek için öğrencilerimizle birlikte esnafı gezdik. Sokakta vatandaşlarla konuşup onlara Lösemili Çocuklar konusunda bilgi verdik. İnsanlar gerçekten duyarlı, gerçekten ilgi gösteriyorlar. Yeter ki siz bir şeyler yapın. Burada hepimize görev düşüyor. Önümüzde ki hafta salı günü de belki uygun donör oluruz bir çocuğumuza derman olabiliriz diyerek kan ve kök hücre bağışı yapacağız. Okulumuza Kızılay’dan bir ekip gelecek.
 
AÇÜ Acarlar Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık Bölüm Başkanı Volkan Küçük ve bölüm öğrencileri Lösemi ile ilgili bir de farkındalık videosu çekip sosyal medya üzerinden paylaşarak birçok kişiye ulaştı.
 
Borçka Halkı öğrencilerin duyarlılığından dolayı teşekkür ederek;” Biz 2-8 Kasım tarihleri Lösemili Çocuklar Haftası olduğunu bilmiyorduk. Üniversite öğrencilerinin böyle güzel ve hepimizi mutlu eden etkinlik yapması çok güzel. İlçemizde bir Yüksekokul olması bize değer katıyor. Bölüm Başkanı Volkan Küçük hocamız da kutluyoruz. Üniversite ile halk olarak biz daha çok bu tür etkinliklerle kaynaşmalı, ilgili olmalıyız.” Şeklinde duygularını dile getirdi.

Bu haber 416 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com