08.11.2019
Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan açıklama yaptı. Başkan Soydan yazılı olarak yaptığı açıklamada birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

 

 
“Yaşadığımız sıkıntılardan kurtularak yeniden saadet dünyasını kurmanın ilk adımı siyasi görüşler farklı olsa da inanan insanlar kardeştir. Bu hatırlatmayı yapmak biz saadet partisi ve MİLLİ GÖRÜŞ mensuplarına düşmektedir.”diyen Başkan Soydan şu ifadelere yer verdi; 
 
“Faydalı insan nasıl olunur?   Değerli kardeşlerim ciddi bir şekilde kendimizi yetiştirmemiz   içinde yaşadığımız   toplumdaki kötülükleri   ortadan kaldırmak ve iyiliklerin hakim olması için çalışma yapmamız. Hepimizin üzerine borçtur. İnandığımız gibi yaşamazsak yaşadığımız gibi inanmaya başlarız. Toplumun bu halini Hz. Ömer bu ifadesiyle   çök güzel açıklamış. Başarılı olmak için ilk şart. Kendimizin bu gerçekleri bilmesi ve yaşaması sonra da   hikmetle, güzel   sözle tatlı dille anlatır şekilde  anlatır hale gelmemizdir. Hedefe ulaşmanın sırrı da İHLÂS, SADAKAT VE GAYRETTEDİR bunları hiç unutmamalıyız. Biz inanan topluluğuz. Her kesin iyiliğini istiyoruz.
 
Bize kötülük  edenlere de iyilik ederiz.  
 
Fussilet Süresi ayet.   34. iyilikle kötülük bir olmaz. Sen kötülüğü, sen en güzel şekilde önle o zaman seninle arasında düşmanlık bulunan kimse sanki candan bir dost olur. Buyruluyor. Biz Müslüman olarak PEYGAMBER   (S.A.S) Efendimizin mazluma da ve zalime de yardımcı olun. Diyor. Sahabenin ya Resullulah, mazlumu anladık da zalime niye   yardımcı olalım deyince, “zalimin   zulmünü   azaltmak için   diyor.. Çalışmalarımızda bu inceliğe dikkat edersek Allah’ın rızasına ulaşmış oluruz. Bir insan çalışmaları yaparken sadece Allah’a güvenmek ve başarıyı onun yardımıyla olacağını inanmak    zorundayız.   TALAK SÜRESİ 3. Ayette; “Kim Allah a   güvenirse   Allah ona yeter şüphesiz.   Allah’ın emrini yerine   getirendir. Allah her şey için bir ölçü   koymuştur…
 
yapılan bir   kamu oyu araştırmasında   Türkiye’de yaşayan İnsanların % 86’sı bizi ve bütün varlık alemini yaratan Allah’tır diyor. Ama üzülerek ifade edelim ki   Türkiye’de   siyasi hayatta yaşanan çekişmeler   Allah’ın birbirlerinin kardeşi olduğuna hükmettiği insanlar    adeta birbirlerin hasmı haline gelmiş durumda. böyle bir düzen uzun zaman devam edemez. Bu durumunu düzeltmeyen ülkeler   iki toplumun bir arada yaşaması mümkün görülmüyor. Kurtuluşun bir tek yolu vardır. O da bizi kardeş yapan   değerlere dönmemiz gerekir.   Bugün yaşadığımız   sıkıntılardan kurtularak   yeniden saadet dünyasını kurmanın ilk adımı   siyasi   görüşler   farklı olsa da inanan insanlar kardeştir. Bu hatırlatmayı yapmak biz saadet partisi ve MİLLİ GÖRÜŞ mensuplarına düşmektedir. 
 
Kimse, kimseye köle olmayacak.   Hak ile batılın mücadelesini devam ettirmeliyiz. İslam medeniyeti kurulup insanlar adil bir düzeni yaşamaya başlayınca Asr-ı Saadet, Hulafa -i   Raşidin   Emmeviler, Abbasiler, Selçuklular ve Osmanlılarla  tam   1150    sene insanlık bir saadet dünyası yaşadı.   Bu başarı ise    İslam’ın  emirlerine tam teslim olmaların dan insanlık Mekke   fethini   hiç unutmamalıdır.   Efendimiz s.a.v devesinin üstünde secde halinde Mekke’ye   girdi. Kendisine yılladır kötülük yapanları afetti ve bu Mekke’nin fethini   silahla değil   kan    dökülmemesi için akşamdan dağlarda ateş yakarak güçlerini   göstermiş oldular.   200 sene önce ispanya ve Portekiz gelip Nijerya’yı işgal etmek elmaslarını, kömürlerini almak, insanlarını köle olarak satmak için anmalarıyla yola çıktılar. Osmanlıdan yardım istediler. 
 
Osmanlı Mısır ‘dan ve Cezayir’den donanma gönderdi ve bu zulmü önlediler.
 
Dünyanın öbür ucunda bir birbirlerin hasmı haline gelmiş durumda böyle bir düzen uzun zaman devam edemez. Bir Müslüman bir Hadis-i Şerif’te “Bir hakimin adil karar alması için   çalışması gayret göstermesi en büyük CİHADDIR Buyruluyor. Emrin yanında doğruyu söylemek en büyük cihaddır. İBRAHİM Süresi’nin 46. Ayetinde;   “Onların yeryüzünde dağları yerinden oynatacak düzenleri olsa bile. Bilesiniz ki Allah’ın dediği olur.” Bildiriyor.                                                                                                   
                                                                             
                               

Bu haber 308 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com