08.11.2019
Bin yıllık vatanımız Anadolu’yu işgal etmek suretiyle aziz milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı istiklal mücadelesini başlatan ve bu destansı mücadeleyi zafere taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başarılı bir komutan ve lider olarak dünyada saygın bir yer edinmiştir.

  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ezelden beri hür ve onurlu yaşamaktan asla taviz vermeyen aziz milletimizi istiklal mücadelesinde birleştirmiş ve bu mücadeleyi zafere taşıyarak son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.
 
Ecdadımızın istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkarak bin bir fedakârlıkla kurduğu ve Gazi’nin “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için hep birlikte çalışacağız.
 
96 yıl önce kendisini bin yıllık vatanı Anadolu’dan kopararak esarete mahkûm etmek isteyenlere tarihte eşi görülmemiş bir hezimet yaşatan necip milletimiz, bugün de istiklali ve istikbaline yönelen tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 81. sene-i devriyesinde saygıyla ve rahmetle yâd ediyorum.

Bu haber 294 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com