09.11.2019
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 81´inci yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

 

Başkan Kurt, güçlü ve modern Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerini atan Atatürk´ü minnet, saygı ve şükranla andıklarını kaydetti. Bütün dünyanın hayranlık duyduğu ve özlemle anılan Atatürk´ün Türkiye Cumhuriyeti´nin varoluş mücadelesinin mimarı olduğunu belirten Başkan Seçkin Kurt, mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

"Atatürk, bir ulusu ortak bir ülkü etrafında bir araya getirerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmakla kalmamış, emsalsiz dehası ile eğitimden sanata hukuktan ekonomiye her alanda büyük inkılâplar gerçekleştirmiştir. Bu inkılaplar genç Türkiye Cumhuriyeti´nin çağdaş medeniyet yolundaki kökleridir. ARTSO olarak Atatürk´ün ´Medeniyet yolunda muvaffakiyet yenileşmeye bağlıdır´ sözünden yola çıkarak ortaya koyduğumuz Artvin´in vizyonunu belirleyen, projelerimizin gururunu yaşıyoruz. Bizler Atatürk´ün çağdaş uygarlık yolunda koyduğu hedeflere çok çalışarak, onun bıraktığı emanetlere sahip çıkarak ülkemizi aydınlık geleceğe taşıma sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu duygularla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ölüm yıldönümünde bir kez daha minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun."

Bu haber 328 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com