16.11.2019
Artvin Belediyesi’nin daha önce kendisinin işlettiği ve ihaleye çıkararak Mahir Kırçiçek’e kiraladığı, Artvin- Borçka karayolunun 11’inci kilometresinde yer alan “Marina Tatil Köyü” düzenlene törenle yeniden hizmete açıldı.

 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, burada yaptığı konuşmada, eğitim ve turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Artvin’e yeniden turizme önemli katkıda bulunacak tesisin kazandırılmasından duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

 

Artvin Milletvekili Erkan Balta ise, barajlarla birlikte baraj gölleri kenarında Artvin’in sosyal imkânlarını artıran tesislerin açılmasından duyduğu memnuniyetini dile getirdi.
 
Balta; “Artvin Çoruh Nehri’ndeki barajlar birlikte pek çok hatıralarımızdaki değerlerimiz baraj gölleri altında kaldı. Fakat barajlardan sonra yeni değerler ortaya çıkmaya başladı. Borçka’dan Artvin’e kadar 7-8 tane turistlik tesis var. Onlardan en eskisi de muhtemelen burasıdır. Artvin Belediyesi’nin zamanında yaptığı ve gelişerek büyüdüğü bu tesis Artvin’e sosyal imkânlar sunan bir tesis oldu. Artvin turizmine de değer kattı. Yıllarca Artvin Belediyesi eli ile işletildi bugün özel sektör olan Kırçiçek ailesine kiralandı. Aslında bu köyün çocukları kendi evlerinde işletmecilik yapmış olacaklar. Kırçiçek Ailesi ile bu tesis Artvin’in sosyal hayatına ve turizmine çok önemli katkı sağlayacaktır. İşletmenin Artvin’e ve Kırçiçek Ailesi’ne hayırlı olmasını dileyerek bu tesisin yoluna büyüyerek devam edeceğine inanıyorum.” dedi.
 
Marina Tatil Köyü Artvin Sofrası açılışına katılan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, daha önce belediye tarafımdan işletildiği ve şimdi özel sektöre kiralanan tesis Artvin’i daha iyi tanıtarak daha kaliteli hizmet vereceğini söyledi.
İşletme sahibi Mahir Kırçiçek ise Marina Tatil Köyü Artvin Sofrası ekibi olarak Artvin’e en kaliteli hizmeti sunmak için gece gündüz çalışarak sektördeki en iyiler arasında yer alacaklarını belirtti.
 
Konuşmaların ardından turizm tesisi Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Milletvekili Erkan Balta, Artvin Çoruh Üniversitesi Prof. Dr. Fahrettin Tilki, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan ve İşletme sahibi Mahir Kırçiçek tarafından kurdele kesilmesi ile turizm tesisi yeniden hizmete açıldı.
 
Artvin halkının ve turizmin gözde mekânların başında gelen Marina Tatil Köyü, 125 kişilik açık alan ve 150 kişilik de kapalı oturma alanı ile Artvin Sofrası bölümü olarak restoran alanında, 54 yatak kapasiteli Marina Tatil Köyü ile de otel alanında hizmet verecek.
 
Artvin Sofrası Restoran bölümünde Artvin halkının vazgeçilmesi açık büfe kahvaltıya çorbada ekleyerek kahvaltı keyfine renk katılırken, yakın bir zamanda açık büfe kahvaltının yanı sıra serpme ve köy kahvaltı çeşitleriyle de müşterilerinin damak tatlarına hitap edecek.
 
Açılışa Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Milletvekili Erkan Balta, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Çoruh Üniversitesi Prof. Dr. Fahrettin Tilki, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan ve İşletme sahibi Mahir Kırçiçek, ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Belediye Meclis Üyeleri, Kurum amirleri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Bu haber 686 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com