16.11.2019
Yıllarca Artvin Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğü’nde çalıştıktan sonra Bursa DSİ Bölge Müdürlüğü’ne tayin olan ve geçtiğimiz gün orada vefat eden Necmi Pınar, Artvin Kalburlu köyünde toprağa verildi.

 


Artvin DSİ Bölge Müdürlüğü’nde elektrik teknikeri olarak yıllarca çalışan ve geçtiğimiz yıllarda Bursa DSİ Bölge Müdürlüğü’ne tayin olan Necmi Pınar, 14 Kasım 2019 Perşembe günü Bursa’da vefat etti. Artvin Kalburlu Köylü olan Necmi Pınar’ın cenazesi kaldırılmak üzere Artvin’e getirildi. Artvin Merkez Camii’nde 16 Kasım 2019 Cumartesi günü öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı öncesinde Necmi Pınar’ın yakınları taziyeleri kabul ederken, avluda onu ani bir şekilde kaybedilmenin büyük hüznü hâkimdi. Cenaze namazına Artvin DSİ Bölge Müdürlüğü çalışanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Necmi Pınar’ın dost ve akrabaları ile çok sayıda Artvinli katıldılar. Kılınan cenaze namazının ardından dualar Necmi Pınar için yapılırken, alınan helallik sonrasında omuzlara kaldırılan cenaze, Kalburlu Köyü’ne götürülmek üzere omuzlara alınarak cenaze arabasına konuldu.

Kalburlu köyüne götürülen Necmi Pınar’ın cenazesi Kalburlu köylülerinin de katılımı ile aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazeye katılanlar Necmi Pınar’ın yardımsever, cefakâr, çalışkan, iyi bir Artvinli özelliklerini içerisinde barındıran iyi bir insan olarak dillendirirken, ani vefatının büyük bir üzüntü nedeni olduğunu ifade ettiler. Uzun yıllar Artvin DSİ Bölge Müdürlüğü’ne hizmet eden, Artvin’de sevilen bir sima olan Necmi Pınar, 3 çocuk babasıydı. 

Bu haber 1947 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : TOLGA GÜL

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ailesine sevenlerine sabırlar versin çok samimi cana yakın bir dostu kaybettmenin üzüntüsü içindeyim başınız sağolsun .
 Selçuk ozbaş -- 17.11.2019 10:49
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com